Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kisgyermekgondozó-nevelő vagy...

Kisgyermekgondozó-nevelő vagy pedagógiai asszisztens családsegítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek melyik OKJ-s szakma a jobb? Gazdasági egyetemet végeztem mikor is rájöttem hogy a szívem a gyerekek felé húz. Jelenleg csak egy OKJ-s szakmát szeretnék, de nem tudom melyiket lenne érdemesebb. Oviban szeretnék dolgozni, melyikkel tudnék könnyebben elhelyezkedni?

Köszönöm a véleményeket! :)



2019. aug. 2. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

a Kisgyermekgondozó-nevelő az bölcsőde a másik meg inkább iskola. az ovi az pl. Óvodai dajka (OKJ 32 140 01)


de egyébként nézd meg, milyen óvodák érhetőek el számodra és nézd meg kit/mit keresnek.

2019. aug. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a pedagógiai asszisztens is inkább az óvoda. És én nemtom, melyikkel tudnál jobban elhelyezkedni. Lehet, hogy egyformán.
2019. aug. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kisgyermek gondozó nevelő inkább bölcsibe kell.

Ped és családsegítői munkatárs szakmával el lehet helyezkedni óvodában, ahol dajka munkát vegezhetsz, de én láttam allas hirdetést, hogy bölcsibe is keresnekped asszisztenst.

Iskolában is el lehet helyezkedni ezzel.

De mielőtt választasz azt javaslom, hogy nézd meg hogy melyik szakmával tudsz jobban elhelyezkedni abban a városban, vagy környéken ahol laksz. Nézd meg az álláshirdetéseket. Ahol en lakom itt pl jobban jártam, hogy a pedagógiai és családsegítői munkatárs szakmát tettem le, mert itt azzal lehet jobban elhelyezkedni.

Meg abba is érdemes belegondolni hogy esetleg tervezed e hogy később továbbtanulsz.

Nekem volt olyan osztálytársam most aki nem akart tovabb tanulni, de a ket év alatt volt nyaro gyakorlat is az ovodaban és ő akkor jött rá hogy mégis továbbtanul óvodapedagógusnak. Az okj szakma 32 többletpont lehet, ez pl jó a pedagógus, tanári, gyógypedagógia, óvodapedagógus, peszicholigia szakra. Tehát ha esetleg tovább tanulnál később érdemes azt is nézni hogy melyik okj-s szakma hova ad többletpontot

2019. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Ja és utóbbi vagyok, annyit még hozzáfűznék hogy a pedagógiai és családsegítői munkatárs szakmával családsegítő munkára nem vennének fel.

Csak oviba, bölcsibe és suliba...

2019. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen végzettségem van, és családsegítőben dolgozom. A nevében is benne van: családsegítő!
2021. márc. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!