Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van ha nem járok be nappali...

Mi van ha nem járok be nappali OKJ képzésre?

Figyelt kérdés

Egy ponton múlt, hogy felvegyenek egyetemre, a kiszemelt szakra.

Úgy néz ki halasztok egy évet.

Mindneképpen szükségem lenne diákigazolyványra és az ezzel járó kedvezményekre. Most mi van ha jelentkezek egy kétéves OKJ -s képzésre, (középiskolai) de nem járok be. Nem igazán szeretnék napi 8-9 órát eltölteni az iskolában tölteni, ha úgyis ott hagyom egy év után, plusz a közlekedés (buszozás). Inkább felsőfokú nyelvvizsgára és matek emeltre készülnék.

Ilyenkor mi történik, félévután kirúgnak?


2019. aug. 3. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytársam is ezért ment OKJ-ra, addig készült emelt kémiára és volt diákja.

Ha jól értettem, azokat már decemberbeb kijelentették az iskolából, akik nem jártak be(pl. ő sem).

Ettől függetlenül volt diákja idén februárig/márciusig, most megint lesz, mert végre felvették.

Ha nem akarsz bejárni, de kell a diák, ezt is csinálhatod, mert a rendszer kijátszása.. de veszélyes.

Ha nem veszed észre, hogy mikor raknak ki a suliból és mondjuk valamikor szükséged lenne eü-i ellátásra, azzal találhatod magad szemben, hogy nem fognak ellátni vagy fizetned kell érte, mert ha kiraknak OKJ-ról, utána asszem 40 nap(nem biztosan 40) megszűnik a TB-od is.

2019. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Ki.
2019. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Engem is jól kitettek. Elmentem a tájékoztatóra és ennyi. Jött is az e mail hogy akkor itt vége ha nem járok be.
2020. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!