Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia emelt érettségihez...

Biológia emelt érettségihez elég, ha a mozaikos könyveket megtanulom? Vagy tanuljak másból is?

Figyelt kérdés

Ugye kötelező lesz jövőre egy emelt. Én a bioszra gondoltam. A szakon amit szeretnék idén 280 volt a ponthatár. Tehát alacsony nagyon. Jövőre viszont foglalmam sincs vajon mennyi lesz.

Úgyhogy igazából nem bánom, ha nem lesz a biosz emeltem csillagos ötös.. , de nagyon szeretnék bejutni a szakra, mert hát az az álmom...

Elég szerintetek csak a mozaikos könyv? Hány %-os érettségire elég szerintetek?


21L



2019. aug. 6. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem lehet meghatározni, hogy maximum hány százalékos érettségit írsz ha csak a mozaikos könyvekből tanulsz. Ez nagyban függ a te teljesítményedtől. Nem akarok okoskodni, de a biosz emelt érettségi nem konkrétan a megtanultakat kéri számon hanem arra kíváncsiak, hogy hogyan tudod alkalmazni,továbbfűzni azt amiről hallottál a tanulmányaid során.

Ha sokat gyakorolsz és megismered a feladattípusokat egészen biztos, hogy jobb eredményre számíthatsz. Valakinek azután se lesz 60% fölötti miután háromféle külön tankönyvet átvett külön kiadóktól, stb.

2019. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ez kissé személyiségfüggő, de ha megtanulod legyőzni a szorongást nem lesz gond
2019. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Pont emiatt aggódom kicsit én is, hogy nem a tankönyvben leírtakat kérik számon, hanem elvontan, tovább gondoltan a dolgokat. Úgyhogy kicsit félek sikerülni fog -e, nem szeretnék megbukni. Majd tanulok akkor szorgalmasan. És persze megpróbálom a feladatokat is begyakorolni és ráérezni a logikájára...
2019. aug. 8. 11:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én idén érettségiztem bioszból és a következőkből tanultam: mozaikos könyvek plusz a feladatgyűjtemény, Mándics Dezső Biológia, Juhász Katalin - Érettségi témakörök vázlata biológiából közép és emelt szinten, Nagy biológia feladatgyűjtemény, 130 tétel biológiából.
2019. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 emelt szinten érettségiztél?

Megkérdezhetem, hogy hogyan sikerült?

2019. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!