Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 22 évesen bevállalnátok egy 4...

22 évesen bevállalnátok egy 4 éves egyetemet?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok tudni jelentkezni. Annyi, hogy még egy emelt érettségit és egy nyelvvizsgát még addig le kell tegyek. Remélem sikerülni fog.


Aggaszt a korom, igazából nem is a 22, hanem hogy 26 évesen fogok végezni. Félek, hogy nagy hátrányban leszek azokhoz képest akik hamarabb kezdték el.


Ez az a hivatás amit tudnék szívvel-lélekkel csinálni és hiába van mondjuk rövidebb képzés is ami tetszik, de tudom hogy nem az az álmom és a célom, hanem ez.


Félek a párválasztás miatt is, hogy majd hátrány lesz, hogy én még tanulok.

Szerettem volna mindig fiatal anyuka lenni. Tudom az is 2 emberen múlik, de még dolgoznom is kellene a hivatásomban.


Eleinte nappalis szeretnék lenni az első két éven, vagy majd még meg látom. De a vége felé már mindenképpen levelezőn csinálnám és dolgozni szeretnék mellette.


Úgyhogy sajnos ezek miatt félek kicsit.


Kérlek leírnátok a véleményeteket?



2019. aug. 6. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
36 vagyok 2 gyerekkel és még tanulok. A fejedben van egy sorrend de az élet nem papírforma. Engedd el! Tedd amire vágysz!
2019. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Én akár 50 évesen is bevállalnám a tanulást. Csak azt tudom mondani, hogy hajrá! Ne gondolkodj rajta, csináld.

Gyerek viszont semmi pénzért nem kéne, se fiatalon se idősen, de nem ez volt a kérdés :)

2019. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen vállaltam be egy 6 éves egyetemet. Gyerekkori álmom volt, hogy tanár legyek, a szüleim ragaszkodtak ahhoz, hogy piacképes papír legyen a kezemben. Elvégeztem egy olyan szakot, amivel kapcsolatban tudtam, hogy az életben nem fogok benne dolgozni, majd a diplomázás után, miután a szüleim megmondták, hogy így már örülnek, mert "sínen vagyok", közöltem velük, hogy szeptemberben elkezdem a tanárit. 15 éve végeztem el, és egy másodpercig nem bántam meg.
2019. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy leszel hátrányban, mégis milyen hátrányban lennél? Te most ürügyet keresel, hogy racionalizáld, hogy mért nem kezded el! Kezdd csak el! Diplomát akarsz, nem? A gyerek meg ráér utána, 26 évesen is fiatal anyuka leszel.
2019. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Levelezős munkarenddel akár kisbaba mellett is lehet tanulni. Amíg a gyerek alszik lehet tanulni, a gyerek nem zárja ki a tanulást. Nagyon sok emberrel találkozok akik mindent a gyerekre fognak, a gyerek egy jó ürügy hogy ne kelljen semmit se csinálni... tudom hogy nálad (még) nem ez a helyzet csak úgy megjegyeztem hogy nehogy te is ebbe az önámításba ess majd később hogy mert van gyerek akkor nincs semmire idő, ezt mondani a legegyszerűbb...


Az én édesanyám másodéves egyetemista volt amikor teherbe esett édesapámtól. Amíg bírt addig terhesen is bejárt majd amikor már nem bírt akkor se hagyta ott csak átkérte magát levelezős munkarendre...


Mindent lehet akár egyszerre is, csak meg kell találni a lehetőséget és nem kifogásokat keresni.


Hajrá kedves kérdező :D

2019. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 éves vagyok és egy BA és MA még előttem van nappalin.

26 évesen még semmiről nem fogsz lekésni, érettebb leszel és lesz diplomád, amivel stabilabb lesz a kereseted is. Sokkal könnyebben fogsz tudni családot alapítani, mintha nem csinálnád meg.

2019. aug. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, sokat segítettek nekem!

Ha valaki még ír hozzá szívesen olvasom. :)

2019. aug. 7. 11:04
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 22 vagyok és most fogom elkezdni a tanárit, 5-6 év lesz, attól függ, hogy általánosban vagy gimiben szeretnék-e tanítani. Bevállalom, mert már gyerekkorom óta tanár szeretnék lenni, szüleim máshova tereltek, ami egyáltalán nem érdekelt és már nem is szeretném azt csinálni.
2019. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj az álmaid után és egy percet se gondolkozz az akadályokon vagy bizonytalan tényezőkön! Mire odaérsz minden szépn meg fog oldódni. Good luck!
2019. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hááttt ... Ezt fogod egész életeden át csinálni ... így teljesen mindegy, hogy 4 évvel le leszel maradva az abszolút legjobb kezdéstől ... mert nyugdíjas korodig ezt csinálod :D


Lehet az elején nehéz lesz, de 5 év tapasztalat után már nem oszt nem szoroz az a pár év a legtöbb szakmában. 10 év után meg már főleg nem. 15 évnél meg már teljesen mindegy ...

2019. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!