Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem 4. évétől...

Orvosi egyetem 4. évétől szeretnék elkezdeni mellé egy másik egyetemet is, valamilyen olyan szakot ami egy általános műveltséget ad, főleg irodalom terén. Mit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Valami “egyszerűbb” szakra gondolok, amit nem megterhelő végezni így tudnám a kettőt párhuzamosan.

Néztem a szabad bölcsészetet de eléggé megosztóak a vélemények róla.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 6. 11:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
84%

Ez egy troll kérdés, vagy te egy SZUPER ZSENI vagy?


A mentős és kórházi gyakorlatok mellett, örülsz majd, ha a WC-re eljutsz.

2019. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem troll kérdés, SOTE-n tanulok, negyedévtől tömbösítve vannak az órák ezért kezdeném akkor.
2019. aug. 6. 12:07
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Hidd el nem lesz időd ilyenre. De ha annyira akarsz valamit nem ajánlom a szabad bölcsészetet. A reál téren jártasak mindig azt gondolják hogy a szabad bölcsészet csak vicc es hogy milyen könnyű. A bölcsész képzések közül a legnehezebb. Sőt az egyik leolvasósabb terület.

Ha nem vagy human beállítottságú ne kísérletezz ilyenekkel mert nagy szívás lehet.

Én inkabb a helyzetben valami okj-t végeznek ami kapcsolódik a szakodhoz vagy valamit amit B tervként használhatsz.

De ha általános művelő szakokat keresel akkor a filozófia, magyar, klasszika-filológia, néprajz, történelem, ezek körül mind bölcsész képzés.

Ha valami hasznosat akarsz akkor lehet inkabb valami anglisztikát valami nyelvet választanék. De ez a te döntesed.

2019. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ehez nem kell egyetem.
2019. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy ha párhuzamosan csinálnád, akkor mindenképp tandíjat kell fizetned. Ha szerencsés van, és a második szakot önköltségesen csinálod akkor csak pár milliót, de akkor is. Egyébként nem azért vannak tömbösítve az órák, hogy mellette meg tudd csinálni a gyakorlatot?
2019. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
83%

5.-nek.


De, azért vannak! De majd a kérdező is rájön. >:)


1. voltam.

2019. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugye 12 félév az orvosi, 14 félévet csinálhatsz meg államin. Harmadév végére elhasználsz 6 félévet, marad 8. Ha negyedévben kezdesz egy másik szakot államin, akkor ötödév végére elfogynak az állami féléveid.
2019. aug. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk a 4. és 5. az orvosi képzésben már észrevehetően jóval könnyebb.


Volt itt gyakorin valaki, aki írta, hogy egy lány orvosi mellett elkezdte a matematika szakot.


Szóval megoldható, de nagy lendületre lesz szükség.


Hallottam olyat is, hogy valaki itthon vagy külföldön már emlékszem, megcsinálta párhuzamosan a matematikus osztatlan MSc-t és a Fizikus osztatlan MSc-t. (Amikor még létezett osztatlan képzés, de vannak helyek a világon, ahol még van.) Mindkettő ötéves és az már a durva kategória, és egy egész jó egyetemen csinálta. Szóval kettő teljes szakot vitt ki egymás mellett 5 év alatt. Na az durva volt.


Mivel az ő esetében nem dupla major, nem is major-minor volt, hanem két különálló szak egyidőben való teljesítése.


Neked viszont már rutinod a tanulásban.


Szerintem próbáld meg, veszíteni nem tudsz rajta semmit.


Bár én a helyedben inkább egy idegen nyelvet tanulnék.


Műveltséget magán úton is lehet szerezni.

2019. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A #3-as válaszolóval teljesen egyetértek.

Kívülről úgy tűnhet, hogy a bölcsészképzések könnyűek meg vicc kategóriák, de azért ez nem ilyen egyszerű. Ezekhez a szakokhoz a tananyag mellé nagyon sokat kell olvasni, beadandózni, ami sok időt igényel, főleg ha még másik szakod is van mellé.

Szerintem műveltséget máshogy is szerezhetsz, ehhez nem kell egy másik egyetemi képzés.

2019. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Nyolcas vagyok.


Kilences szintén jót ír, jah.


Szerintem az orvosi (de bármelyik komolyabb egyetemi szak) már önmagában erős.


Idegen nyelvet javasolnék. Az is humán, és még jól is jársz vele, főleg, ha esetleg van célország.

2019. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!