Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van köztetek olyan, aki későn...

Van köztetek olyan, aki későn jött rá, hogy tanulni kellett volna?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy lehet h akár van is diplomád, de nem a legpiacképesebb.

És későn, mondjuk már 30 felett jöttél rá, hogy igen, normális egyetemre kellett volna menni, normális diplomát szerezni és tanulni rendesen.


Mikor erre rájöttetek, tettetek-e lépéseket, vagy belenyugodtatok, hogy ez már el van b..szva?



2019. aug. 7. 13:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
...Vagy a kérdést kicsit továbbgondolva, esetleg arra jött-e rá közületek valaki, hogy nem AZT kellett volna tanulnia, amit tanult, de már késő volt?
2019. aug. 7. 13:13
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Én rengeteget tanultam, de túl görcsösen, nem hatékonyan. Büfészakon végeztem csapnivaló karon.


Elvileg sohasem késő. DE. Nem mindegy, hogy az ember 19-24 éves kora között tqnul, esetleg bejárós, otthon lakhat, csak a tanulás a dolga, nappalis lehet, vagy kb 30 évesen jár munka mellett estire, kevés alvással, rohanással és közel 0 élettel.


Én programozni tanulok, nagyon imádom, de... Már ott tartok, hogy a héten több éjjel is kódokkal álmodtam.

2019. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

37 vagyok, mérnök. Tavaly jöttem rá, hogy én nem ezt akarom csinálni. 15 év után meglehetősen nehéz belátni, hogy újra iskolapadba akarok ülni, és teljesen mással foglalkozni, mint eddig.

A legnagyobb gond ebben a korban az, hogy kell egy olyan munkáltató, aki ezt eltűri, elnézi, esetleg nem veszi észre, hogy olyasmit akarsz tanulni, ami nem váég a profiljába, és talán még támogat is évekig benne, szabadságra enged, vizsgázni enged, eltűri, hogy fáradt vagy, stb.

Semmi nincs elbaxva, csak baromi nehéz a teljes váltás.

Én most kezdem. Majd meglátjuk, hogy alakul.

2019. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2: Te miről váltasz?


3: Te pedig mire?

2019. aug. 7. 13:24
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Teszek érte. Család és munka mellett nem könnyű, de lehet választani 2 nehéz út között:

1. nem teszed, amire vágysz, és elviseled annak fájdalmát, hogy ez már mindig így marad

2. teszel érte és azért nehéz, mert nem ideálisak a körülmények


Én úgy vagyok vele, hogy ha már szenvedek, akkor az legyen pozitív értelemben az, és legyen eredménye. Mert jobb 40 évesen csinálni, amit akarok, mint soha az életben.

2019. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

#3 vagyok.

Messze még a váltás, 4 év. Pedagógus.

Nem piacképesebb, de hirtelen tipikus homlokracsapós felismerés volt, hogy ezt akarom csinálni.

2019. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, én eddig szakértelmet nem igénylő munkákat végeztem.
2019. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
76%

Én a megfelelési kényszerem és a rossz otthoni körülmények miatt sorozatosan bakot lőttem. Mindig is érdekelt a néprajz, de a szüleim azt mondták, abból nem lehet megélni...a lényeg röviden annyi, hogy történelem-politológia-1 év kihagyás- könyvtárinformatikus váltások, cikázások révén rájöttem, hogy SOHA nem fogsz boldogulnu, érvényesülni az èletben, ha nem azt teszed, végzed, amit szeretsz, ami érdekel. Most vagyok 24 éves. És megint elszúrtam, mert nagy nyomás alatt vagyok a szüleim rossz anyagi körülmènyei miatt. Azt hittem, szociológiával majd eltudok helyezkedni, csak az a gond, hogy nem érdekel, taszít az egész. 370 pontommal nyelvvizsga nélkül sehova nem vesznek fel. A fizetőset nem tudom megengedni. Nincsenek olyan kapcsolataim, hogy jól eltudjak helyezkedni, mint mások.

Közben telnek az évek,szeretnék élni is nem csak lètezni. Változik az ember. Nagyon ***r az egész. De valahogy megpróbálok kimászni...


Az egyik rokomom nem tanult, a 8 általánost sem végezte el. Jó társaságba keveredett. Adtak neki egy főszakács pozíciót. Közel 500 ezret keres havonta, 0 vègzettség/nyelvtudás mellett. Ebben az országban minden az ismerettségen múlik.



Egy a lènyeg: azt tanuld, ami érdekel

2019. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A rokon, akit most irigyelsz, fizikailag tönkremegy 20 év múlva, és sosem jut el odáig, hogy megkérdezze magától: megérte a pénzért?


Tanulj és magaddal foglalkozz! Menni fog! Az öröm nem az 500 nettónál kezdődik, hanem annál, hogy azt csinálod, amit szeretsz.

2019. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Ha a gimis éveim nem a szerelemről és a szexről szóltak volna, lehet, hogy jobban sikerül az érettségim.
2019. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!