Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt testnevelés érettségi...

Emelt testnevelés érettségi és irodalom is?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez a kettő megfér egymás mellett? :D

A reál tantárgyak egyáltalán nem mennek, egy hármas matek érettséginek nagyon fogok örülni. A nyelvek sem mennek még túlzottan. Történelem nekem túl sok, nem tudom megjegyezni az évszámokat, felsorolásokat, összefüggéseket.

Viszont az irodalom sokkal közelebb áll hozzám, így abból szeretnék emeltezni. Viszont arra gondoltam, hogy tesiből is emeltezek, érdekelnek a sportok, jól sportolok. Minden gyakorlatot meg tudok csinálni.

Így biztosabbnak érezném a dolgot, de nem tudom, hogy mennyire lenne ez így sok együtt.

Van valakinek tapasztalata?

Keleti nyelvek és kultúrák japán szakára felvételiznék első sorban. 1 középfokú komplex nyelvvizsgám lesz meg addig remélhetőleg.



2019. aug. 10. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire vagy jó irodalomból, de az emelt magyar az egyik legnehezebb érettsegi.Rengeteg háttértudást, könyvek ismeretét várja el, plusz sokkal szubjektívebb mint a többi. Tehát a javitás függ a tanártól is.
2019. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, az emelt magyarhoz nem elég, hogy szereted az irodalmat, nagyon képben kell lenni mindennel, egyfajta műveltségi felmérés is.
2019. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de úgy gondolom, hogy egyszerűbben tudnék erre felkészülni, mivel amúgy is kedvelem az irodalmat. Ezt a történelemről nem mondhatom el
2019. aug. 10. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Miért ne? Na de hogy akarsz keleti nyelvek szakra menni, ha az európai nyelvek se mennek annyira, hogy letegyél egy emelt érettségit, ezen gondolkoztál már?
2019. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha japánra szeretnél menni, akkor ez így fura. Nem azzal van a baj, hogy különböző tárgyak, mert bármi lehet a választottad (nekem pl. infó volt szintén nyelvszakon), viszont ebben az esetben felesleges emeltet csinálni belőle, mert nem nyersz vele semmit. Ezen a szakon magyar, töri és idegen nyelvet fogadnak el felvételi tárgyként, ezek közül pedig legalább egyet kell teljesíteni emelt szinten. Tehát az emelt tesi teljesen felesleges, nem kapsz rá pontot, nem kapsz vele semmit, hogy megérje. Ettől függetlenül persze, meg lehet csinálni, csak akkor már szerintem jobban megérné egy olyan tárgyból felkészülni és emeltezni, ami számít is a felvételin.


Amúgy nem tudom, hogy mennyire nézegettél mintát érveket, szállításokat, de a nyelvszakokról általánosságban elmondható, hogy az ember nem kevés történelemmel és nyelvészettel is találkozik a képzés során, a japán esetében ugye a nyelvet is tanulni kell folyamatosan és, ha ezek neked annyira nem tetszenek vagy nem mennek, akkor nem lesz könnyű.

2019. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*mintatanterv és szakleírás
2019. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!