Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a gyógytorná...

Mi a véleményetek a gyógytornász szakról és az elhelyezkedésről a szakmában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pályaválasztás előtt állok és szóba került a gyógytornász szak. Elsősorban a SOTE (távolság szempontjából az lenne a legjobb), de más egyetemek is szóba jöhetnek. Nagyon örülnék ha lenne itt valaki, aki tanul vagy már elhelyezkedett a szakmában és tudna kicsit mesélni. Elég sok negatívumot hallani, hogy szinte lehetetlen elvégezni, szétszivatnak, reggeltől estig bent kell lenni vagy a könyvtárban kell ülni tanulni és nem lehet mellette élete az embernek (persze azzal tisztában vagyok, hogy sokat kell tanulni de tényleg ennyire durva a helyzet?) Illetve érdekelne az iskolai élet is, hogy mennyire jó a közösség stb. Aki pedig végzett: mennyire lehet elhelyezkedni a szakmában? Meg lehet élni belőle (ezzel kapcsolatban is elég sok negatívumot kaptam, hogy éhen fogok halni stb...)

A válaszokat előre is nagyon köszönöm .

Szép napot mindenkinek <3



2019. aug. 11. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudok mondani, hogy az ismeretségi körömben az elmúlt 1-2 évben sokan jelentkeztek a szakra.
2019. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem kezd már egy kicsit tömegszakma lenni, hasonló nagy arányban hallottam, hogy valaki gyógytornász akar lenni, mint orvos és hasonlóan sok pont kell hozzá. Én ugyan ápolónak tanulok az SZTE-n, így nem annyira látok bele, főleg a SOTE-ba, de biztos, hogy egy nehéz szakma és meg kell küzdeni vele annak, aki gyógytornász akar lenni.
2019. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, az én ismerőseim közül is vannak akik szintén gyógytornásznak készülnek. Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. aug. 12. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha csak diploma kell, ahhoz elég szivatós.

A 40 évvel ezelőtti dolgokat tanítják, olyan, mintha egy programozónak a gyors gépírást tanítanák

2019. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon túl telítettnek érzem,szerintem nem olyan egyszerű elhelyezkedni benne,és nagyon megfizetve sincsenek (kivéve ha maszekban dolgozol). Maga a képzés szerintem nem olyan vészesen nehéz, nyilván vannak nehezebb tárgyak (anatómia, élettan), de szerintem minden szaknak megvannak a maga mumus tárgyai. A SOTE-ról sajnos nem tudok nyilatkozni, én Pécsen végeztem.
2019. aug. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Yolo2 ***** válasza:
100%

Az itt felsorolt negatívumok közül egyik se tántorítson el, mert full kamu mindegyik. :D Vannak szórótárgyak, de nagyobb esélyed van átmenni belőlük, mint megbukni, az első 2 félév alatt megtanulod hogy mit lehet skippelni és máris nem kell annyit a suliban lenned, ugyanehhez kapcsolódóan bőven van mellette időd saját magadra is. Az iskolai élet egyetemen már sokkal jobban múlik rajtad, mint külső tényezőkön, vannak szervezetek amik segítenek társaságot találni, de összességében rajtad múlik majd hogy milyen közösségben helyezkedsz el, kikkel veszed körül magad.

Az elhelyezkedés nehézsége nagyban függ a te elvárásaidtól is. Ha pályakezdőként nem válogatsz, semmi perc alatt találsz magadnak munkát, de ha azért van egy bizonyos szint ami alá nem adnád (és itt inkább munkakörülményekre, vagy területre gondolok, mint sem pénzre), akkor pár héttől pár hónapig tarthat amíg megtalálod a neked megfelelő állást. Éhen halni nem fogsz valszeg akkor se ha csak egy közalkalmazotti állásod van, de természetesen ha ezt kiegészíted egy kis maszekolással akkor rögtön feljebb tudod tornázni a havi budge-t.


Ha van bármi konkrét kérdésed írj nyugodtan, az SE-n végeztem tavaly, így jöhet a suliról is, meg az elhelyezkedésről is bármi.

2019. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!