Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fotográfus/fényképész és...

Fotográfus/fényképész és fotótermék kereskedő képzések/tanfolyamok?

Figyelt kérdés

Nekem olyan képzésre/tanfolyamra lenne szükségem, mely a lehető legrövidebb idő alatt elvégezhető. Most leszek végzős gimnazista és szeretnék majd fényképészként vállalkozást indítani, ehhez viszont szükségem van bizonyítványra. A legtöbb tanfolyam, amivel találkoztam csak oklevelet adott, ami ehhez kevés. Az Okj-s képzéseket pedig eltöelik jelenlegi formájukban, mire oda kerülök.

A kérdésem az lenne, tudnátok e ajánlani ezen kereteken kívül induló tanfolyamokat, melyek bizonyítványt adnának?

Lehetőleg Szabolcs megyén belül, esetleg Debrecen környékén lenne előnyös nekem.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 11. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Okj nélkül nem tudsz a fotózással pénzt keresni, csak feketén és hidd el, hogy amelyik fotós hirdeti magát, azt ellenőrzik és le fogsz bukni papír nélkül.


Jelenleg nincs olyan képzés az országban, amit elfogadnak vállalkozás indításához és nem okj-s fotós.

2019. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj a Leonardo Média Akadémián Nyíregyházán, de az is több hónap:


[link]


vagy pedig:


[link]


Utóbbinál magadnak kell megoldani a gyakorlatot!

De siess, mert már csak az éven vághatsz bele felnőttképzés keretén belül. Vagy pedig vállalod a rendes két éves nappalos képzést (ez viszont nem tudom hol indul jelenleg). Attól rövidebb idő alatt nem kapsz papírt...

2019. aug. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Röviden: nincs.


Ahhoz, hogy te fotót adj el legálisan, mindenképp akkreditált képzés szükséges. Jelen pillanatban az OKJ az, ami akkreditált. A fotós OKJ pedig érettségi köteles. Szóval megszívtad.


Ha komolyan gondolod a fotózást, akkor jövőre lenne érdemes érdeklődnöd, hogy mi van. Mert jelen pillanatban leginkább fejetlenség, az van. Addig meg rá tudsz készülni - ezek az államilag szabályzott képzések amúgy sem a diákbarátságukról és gyakorlatorientáltságukról híresek - és nincsenek illúzióim az átalakított képzésekről sem.



LOL, a Média Akadémiának lejárt az SSL tanúsítványa.

2019. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 még semmit nem jelent, hogy lejárt a tanúsítvány. Tovább lehet lépni attól. :)
2019. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

#3 Igen, megszívtam és nagyon ki vagyok akadva, hogy most kellett hozzá piszkálni a képzésekhez

Nem szeretem az utolsó pillanatra hagyni a tervezést, de igaz, ami igaz, jelenleg nem tudni, milyenek lesznek majd a kilátások, de legalább ennyivel már tisztában vagyok :)

2019. aug. 15. 01:11
 6/6 anonim válasza:

Szia, eltudtad végezni végül?

Hol végezted?

Jelenleg én is Debrecenben szeretnék fotográfus képzésre menni, de nem Oklevelesre.

Eddig Budapestet nézegettem ahol indulnak.

köszi.

2021. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!