Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » BSZC Kós Károly Szakgimnáziuma...

BSZC Kós Károly Szakgimnáziuma és Szakközép - Fotográfus és fotótermék-kereskedő OKJ vélemény?

Figyelt kérdés
Nem nagy elvárásokkal indulnék a képzésnek. Ez csak egy ideiglenes megoldás lenne, akik itt tanultak vélemény a képzésről?

2019. júl. 12. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
miért nem nagyok az elvárásaid és mire keresel átmeneti megoldást?
2019. júl. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyetem lenne a cél, idén az emeltem nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, ezért jövőre újból próbálkozom.


Az elvárásokat nézve. Szeretek fotózni hobbiból, de ugye itt azért komolyabb lenne. Olvasgattam blogokat erről a képzésről és eléggé vegyesek voltak a visszajelzések (nem magáról a békéscsabairól konkrétan). Meg nem akarok nagy gondolatokat fűzni hozzá (pl. nívós helyen elhelyezkedni a képzés elvégeztével).


De igazándiból azért írtam ki a kérdést mert nem is igazán tudom mire számítsak. Közvetlen környezetemben nincs ismerősöm, aki ilyen szakmát végzett volna.


Ezért érdekelne, hogy akik már részesültek ilyenben, tapasztalták mi a véleményük róla. Valóban "megtanulhat az ember fotózni" ? ( olvastam, hogy a kereskedelmi részét majdhogynem jobban előtérbe helyezik) Érdemes egyáltalán olyannak jelentkezni rá, aki eddig nem igazán mélyült el ebben a témában? (nincs tapasztalata komolyabb fényképezőgépekkel) A szak elvégzése után mennyire van igény/kereslet ilyen munkaerőre és hol?

2019. júl. 13. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne:/
2019. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát, fényképezőgép kereskedőként jobbak az elhelyezkedési esélyek, mint fénykép készítőként. hogy megélni mennyire lehet belőle, azt nem tudom.

az alapismereteket elég a suliban/mellette könyvekből megtanulnod. előzetes ismeretek nem szoktak kelleni, bár azért némi fizika (fénytan) és informatikai ismeret nem hátrány, de elvben el fogják magyarázni, ami kell hozzá, csak könnyebben megérted, ha emlékszel a középiksolában tanultakra.


megélhetés szempontjából inkább hiány szakmában próbálkozz, amire nagyobb a kereslet, mint a kínálat. a fotós nem ilyen...

2019. júl. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!