Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket választanád? Gyorsabb...

Melyiket választanád? Gyorsabban végeznéd el az egyetemi alapképzést rosszabb eredményekkel, vagy lassabban, de jobb eredményekkel?

Figyelt kérdés

Közgazdasági irányba mennék és nem tudom, hogy mennyi veszik majd figyelembe, hogy milyen volt a teljesítményem az egyetemen. Tudnátok segíteni ebben?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 13. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Az abszolutóriumod jegyét veszik majd figyelembe (már aki/ahol), amibe bele számítanak a szigorlatok, nem tudom, ez közgazdasági szakokon előfordul-e, bár gondolom biztosan vannak ott is, de azon kívül senki nem fogja elkérni a leckekönyved.

Én viszont azt mondanám, hogy inkább normál tempóban végezd el, de jobb eredményekkel, mert ha kettesekkel bukdácsolsz át a vizsgákon, hogy minél előbb végezhess, az sajnos később a munkád során is meglátszik majd, ráadásul úgy a diplomamunkád se fogod tudni igazán jóra teljesíteni és előbb alkalmaznak olyat, akinek a diplomamunkája kiváló, mint olyat, akié "csak" közepes. (A csak idézőjelben, mert sok egyetemen az ember még a hármasért is megszenved rendesen.) Persze te tudod, hogy mennyit tudsz bevállalni, az alapján próbálj meg mérlegelni.

2019. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a főbb targyaim mmind 2-es volt, -néhez szakra jártam, a 2-es már nagy szó volt. A diplomám összességébe így is 4esett. De amúgy soha senki nem nézte vagy kérdezte ezt a jegyet, pedig a szakmámba dolgozok
2019. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szuper válasz, köszönöm!!
2019. aug. 13. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

Gazdasági szakon tanterv szerint 7 szemeszter alatt végeztem. Az első évben még jobban érdekeltek a jegyeim, lelkiismeretesen készültem aztán második évtől össze-vissza voltak már a jegyeim.


Gyakornok is voltam aztán egyetem mellett, nehezebb is volt így összeegyeztetni a dolgokat. Pluszban egyre inkább szabadulni akartam már az egyetemről és dolgozni, hogy legyen végre normális keresetem ne csak a diákmelós pénz.


Diplomám végül 3-as lett, 3-as államvizsgával, 3,2 körüli átlaggal meg 5-ös szakdogával. Álláskeresésnél sehol se kérték a diplomám az interjúk során, szóval a jegyet senki se tudta. Páran belekérdeztek a szakdogámban, miről és miért arról írtam, de mivel a legtöbb pályázott helyhez nem kapcsolódott szorosan a téma nem is nagyon mélyedtek bele. Leginkább a gyakornoki pozíciómról kérdeztek, nyelvtudást tesztelték, egy ideig benne voltam egy hallgatói szervezetben még arról kérdeztek, a többi inkább a szokásos HR-es sablon kérdések voltak (hol képzeled el magad 5 év múlva, mik a jó és rossz tulajdonságaid).

2019. aug. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A diplomát csak a HR szokta bekérni utólag, hogy meglegyen a nyilvántartásban. A felvételi interjún senkit nem érdekel. Azt, hogy hány évig jártál az egyetemre, elrejtheted azzal, hogy csak a végzés évét írod be. Tehát összességében mindegy. Ezért inkább a mihamarabbi befejezésre optimálnék. Viszont arra számíts, hogy életed során akármikor, 60 évesen is szükséged lehet arra, hogy beadd a transscriptedet ha tovább akarsz tanulni. Amire ma igen nagy az esély, mert egy 20 éves diplomával kb a sеggеdet törölheted ki egy csomó szakmában.
2019. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!