Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági diplomák közül...

Gazdasági diplomák közül melyik a legjobban “hasznosítható”?

Figyelt kérdés

Gazdálkodás menedzsment

Pénzügy számvitel

Nemzetközi gazdálkodás

Kereskedelem marketing

Alkalmazott közgazdaságtan


2019. aug. 18. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem ez az erősorrend:


(1) Gazdaság- és pénzügy-matematikai osztatlan

(2) Sima matek vagy alk. közgáz alapszak + gazdaság-matematikai elemző mester

(3) Psz alap + pénzügy mesterszak + CFA vizsga vagy MBA

(4 holtv.) Gazdálkodás vagy kermark alap + MBA

(4 holtv.) Kermark alap + logisztika mester (ha ezt meg lehet csinálni)

2019. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Meglátásom szerint:


Pénzügy és számvitel

Gazdálkodási és menedzsment

Kereskedelem és marketing

Nemzetközi gazdálkodás


Alkalmazottat nem tudom besorolni, nincs róla sok tudomásom.

2019. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Ha csak alapszakot nézünk, akkor:

1. PSZ - Ha a pénzügyi résznél is odateszed magad, esetleg pár elméleti közgazdaságtani tárgyat is megcsinálsz pluszban, lényegében bármilyen irányban el tudsz helyezkedni. Pluszban jár hozzá a mérlegképes könyvelői, ami még nem vált kárára senkinek, pláne ingyen. Már az alapdiplomával önmagában is egész jól lehet boldogulni.

2. AK - Talán ez lóg ki leginkább a fenti listáról, mert ez nem üzleti képzés. Sokkal nehezebb, mint a többi, és egy jó mester nélkül nehéz is érvényesülni, de utána lényegében bármelyik bank, biztosítótársaság, pénzintézet tárt karokkal vár, jellemzően egész vállalható kezdőfizetésekkel.

3. NG - Hasonló a GM-hez, amiért egy fokkal előrébb raktam az az, hogy 2 szaknyelvi nyelvvizsga kell a diplomához, amivel a multik, főleg az SSC-k imádni fognak. Utóbbiak esetén még a mester sem feltétlenül kell, más esetekben azért javasolt.

4. GM - Tökéletes alap- vagy másoddiploma, tulajdonképpen a gazdasági élet bármely területén szeretnél elhelyezkedni. Ha viszont nincs az angol mellett legalább egy másik használható nyelvtudásod, akkor egy mestert, vagy másoddiplomát mindenképpen végezz el.

5. KM - Attól, hogy az én listám végére került, nem egy rossz képzés, sőt... kifejezetten piacképesnek mondanám a legtöbb egyetemi szakhoz képest. A nyelvtudás mellé egy jó mester nem árt, illetve, lévén itt a legtelítettebb a piac, célszerű mihamarabb gyakorlatot szerezni.


Természetesen az alapdiploma nem predesztinál semmire, akár egy jó mesterrel, akár egy másik diplomával, szakmával, vagy akár csak más irányú gyakorlattal teljesen más irányba is elmehetsz.

2019. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ediggi válaszokat, jöhetnek még.

BSc+Msc gondoltam.


3-as, P-sz esetén pl milyen elméletibb tárgyakat javasolnál pluszban felvenni?

2019. aug. 18. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!