Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy nyelvvizsga melyik szakmáb...

Egy nyelvvizsga melyik szakmában ér a legtöbbet / hasznosítható legjobban?

Figyelt kérdés
Építészmérnök szeretnék lenni (inkább belsőépítész) és fontosnak tartom a nyelveket is ezért szeretné angolból és németből nyelvvizsgát de nem tudom ez mennyit érne.

2016. ápr. 16. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha bármilyen diplomát akarsz, eleve feltétel a nyelvvizsga, így nincs min gondolkodnod. :)
2016. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van a családban olyan akinek nincs nyelvvizsgája de van két diplomája is. De azért köszönöm
2016. ápr. 16. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ötmillió éve végzett. Jelenleg kötelező a diploma mellé a nyelvvizsga.
2016. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nemrég végzett, de túlkoros volt.
2016. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oh.

Hát igazából öregnek nem mondanám az illetőt, de nem is ez a lényeg mert arra vagyok kíváncsi, hogy a szakmában mennyire van szükség nyelvvizsgára. Azért köszönöm hogy válaszoltalok.

2016. ápr. 17. 08:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Manapság egy diplomás embernek (vagy inkább mindenkinek) elengedhetetlen minimum az angol nyelv ismerete. Ha csak arra gondolsz, hogy sok szakkönyv vagy cikk nincs is magyarra lefordítva. A legtöbb egyetemen a kötelező irodalom közt is sok idegen nyelvű van. Plusz, ugye a diplomát csak akkor kapod meg, ha van legalább egy középfokú nyelvvizsgád. (Egyetemi felvételihez pedig pluszpont.)
2016. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Elsősorban arra vagyok kíváncsi hogy a diploma és az egyetem után tudom-e használni a német és/vagy angol nyelvet a választott szakmámban (építészmérnök/belsőépítész).

Bocsi hogy (ha) érthetetlenül fogalmaztam a kérdésfeltevésnél, sajnos még senki nem arra válaszolt amit kérdeztem, de egyetértek veletek: a nyelvek tényleg nagyon fontosak.;D

2016. ápr. 17. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetesen, tudod majd használni. Bárhova akarsz majd menni dolgozni, ott lesz az elvárások között minimum egy nyelv ismerete. Lehet, hogy külföldi ügyfeleknek kell majd dolgoznod, és mégsem hívhatsz magaddal tolmácsot. És az ember egy életen át tanul, nyilván az egyetem után is fogsz szakirodalmat olvasni... angolul. :) Ha van érzéked a nyelvekhez, mindenképp feküdj rá legalább az egyikre, de ha mindkettő megy, akkor még jobb. Kinyílik előtted a világ, ha tudsz nyelveket, sokkal jobb lehetőségeid lesznek majd a munka világában.
2016. ápr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!