Továbbtanulás hol, mit?

Figyelt kérdés
Lassan érettségizem, és fogalmam sincs hol tanuljak tovább és mit. Mindenképp szeretném használni a tanult nyelveket a leendő munkám során (3 idegennyelvet beszélek), és emberekkel szeretnék foglalkozni. A reál tárgyak nem mennek (főleg a matek). Tudnátok írni foglalkozásokat/egyetemi szakokat amik esetleg szóba jöhetnének?

2019. aug. 20. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Foglalkozás: idegenvezető, tolmács

Szak: nyelvi szakok

2019. aug. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Turizmus vendéglátás, és magántanárral túléled a matekos tárgyakat (matek, statisztika). Ismerősöm iszonyúan rossz volt matekból, mégis elvégzett egy BGE-t úgy, hogy statisztikából csak a 3. próbálkozásra ment át, és utólag nagyon boldog a diplomájával és vidáman dolgozik is a szakmában. Ha előre tudatosan rákészülsz a dologra, akkor meg tudod csinálni, és nagyon sokat nyersz vele.
2019. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gimiben én is olyan munkát akartam, ahol használni lehet a nyelveket,, meg emberekkel is akartam foglalkozni és nekem sem mentek a reál tárgyak. Pár évvel később újrafelvételiztem orvosira.


Ezt csak azért írom, hogy lásd, változhat az ember hozzáállása egy-egy tantárgy iránt, ha valami felsőbb vágy vezérli (esetemben az embereknek való segítség volt).


Amúgy idegenforgalom, call center ilyesmikben mind emberek bajával foglalkozol, és pl. Vodafone idegen nyelveket jól beszélőket is keres a customer service csapatába.

2019. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!