Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék középiskolában...

Doci125 kérdése:

Hogyan lehetnék középiskolában magántanuló?

Figyelt kérdés
Helló. Köszönöm annak aki idetéved de nem ez lenne a konkrét kérdésem. Az az én történetem hogy emelt biológia és kémia szakra megyek tanulni. Mindig is ez volt az álmom de van egy másik is. Zongorázni tanulok. elég ügyes vagyok benne az iskolámban ajánottak iskolába és fel is vettek volna szerintem. De a szüleim úgy gondolják és ebben igazuk is van, hogy a zenei pálya nem egy biztos út, ezért szeretnék orvos lenni de nem szeretném abba hagyni a zenét. Na szóval mindenképpen le kell éretségiznem de zenéből is szeretnék. De sajnos nincs ötletem mit tehetnék. Járhatok napközben egy iskolába és lehetek magántanuló egy másikban? Vagy éretségizhetek e úgy hogy nem járok iskolába még magántanulóként sem csak mondjuk egy tanár felkészítésével? Tanács? Előre is köszönöm

2019. aug. 19. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha magantanulo is leszel kotelezo bemenned a suliba, dolgozatokat is irni.

Miert nem csinalod rendesen a sulit a normalisat es a zongorat meg delutanonkent kulon tanarnal?

2019. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most hány éves vagy? Valahogy az írásodból úgy veszem le, most mész csak gimibe.

Érettségizni csak úgy érettségizhetsz, hogy vagy bejársz vagy magántanuló vagy. (Bár most 2020-tól nem tudom mi lesz a magántanulókkal, nem biztos, hogy neked megengednék)

Esetleg amikor már 16 év feletti leszel, tehát nem tanköteles, akkor mehetsz felnőttoktatásra, estire (akkor heti 2x kéne bejárnod hetente), levelezőre vagy távoktatásra. Viszont az ilyen iskolákban nem fogod magas szinten megtanulni a biológiát, kémiát, szóval majd magántanárra lesz szükséged.

2019. aug. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es, honnan a fenéből vetted, hogy a magántanulónak be kell járnia dolgozatot írni, dehogy kell, szó sincs róla!!!!!

Kérdező: zenéből totálisan fölösleges érettségizni, mért kéne? Semmi szükség rá. Ha orvos akarsz lenni, biológia-kémia/fizika. Délután meg zongorázol, gondolom, a zeneiskolába délután lehet járni. Egy fenékkel két lovat nem tudsz megülni.

2019. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megszűnik a magántanulói státusz, szóval SEHOGY SEM LEHETSZ MAGÁNTANULÓ!!


[link]

2019. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nem eszik ezt olyan forrón, ez az "egyén munkarend" jelenthet bizonyos kiskaput. Meg kell próbálni.
2019. szept. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Végül felvettek emelt biológia kémia szakra. Azt hogy mit fogok kezdeni ezzel még nem tudom. A zenét nem hagytam abba, de hellyel közel sem olyan komolyan csinálom, mint amilyen terveim voltak vele. De mégegyszer köszi a válaszokat
2021. febr. 26. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!