Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-ban pszichológia szakra...

2020-ban pszichológia szakra jelentkezők! Ti mindkét tárgyból emelt szinten fogtok érettségizni? Hogy tervezitek?

Figyelt kérdés

2019. aug. 25. 17:15
 1/8 anonim válasza:
Én angol emelt, magyar emeltet csinálok. Biosz emelt jobb lenne, de nem vagyok benne biztos, hogy jól sikerülne, úgyhogy abból csak közepezek. :/ Nagyon magas a ponthatár, nem is sok embert vesznek fel, én eléggé kétségbe vagyok esve, nézem a B terveket folyamatosan.
2019. aug. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Szerintem a 2 emelt sok más jelentkező számára is megterhelő, illetve már csak a második emeltért jár a plusz 50 pont...


Szerintem (én legalább is számítok arra kicsit), hogy valamennyit fog csökkenni a felvételi pontszám az újabb rendszerben.


Az újabb rendszerben már csak két érettségi tárgy duplázására lesz lehetőség? Igaz az, hogy már nem lesz olyan, hogy év végi jegyek és érettségi jegyek beszámítása?

2019. aug. 25. 19:15
 3/8 anonim válasza:

Az első vagyok.


Biztosan fognak csökkenteni a ponthatárokon ilyen elvárások mellett, csak ugye már a nyelvvizsgáért sem kapsz pontot.. :/


Én erről nem hallottam, én úgy tudom, hogy a pontok számítása marad úgy, mint eddig, aztán a számodra legkedvezőbb lehetőséget fogja a rendszer beszámítani. Melyik egyetemre szeretnél menni?

2019. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3


Bocs, elnéztem, de nagyon a pontszámítási lehetőségeket.

Igazad van.


Ha van két nyelvvizsgád (legalább B2), még ha azonos nyelvből is, a másodikért már kapsz pluszpontot.


A Debreceni Egyetemre tervezek menni. Te?

2019. aug. 25. 21:57
 5/8 anonim válasza:

Nekem a második nyelvvizsga sajnos felejtős, 5 éve tanulok németül az angol mellett, de azonkívül, hogy be tudok mutatkozni, biciklit tudok kölcsönözni meg ki tudok kérni 2 sört, nem sok tudásom van..


Én Szegedre terveztem menni, viszont Debrecenbe sok embert vesznek fel, ezért gondolkodom abban is, csak nem szeretnék messze menni..:/ most a HR-en gondolkodom, de pont most írtam ki róla egy kérdést és eléggé haszontalannak tartják. :(

2019. aug. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem Debrecen lenne közelebb, Miskolc környékéről. Így Szeged teljesen kiesik nálam.


Ez nekem másoddiploma lenne majd. Így lehet, nálam lesz benne még egy csavar...

2019. aug. 25. 22:25
 7/8 anonim válasza:
Mi az elsődleges? Van valami konkrét terved a két diplomával együtt?
2019. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

A választ megírtam privátban.

2019. aug. 25. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!