ELTE, Corvinus, vagy BGE kommunikáció és média szak?

Figyelt kérdés

Az érettségi évem előtt állok, és a kommunikáció és média szakkal szemezek már egy ideje (légyszi kíméljetek a büfészakozással, már legalább ötször elbizonytalanodtam miatta, aztán mindig visszataláltam ehhez a szakhoz, úgyhogy elég határozott vagyok :)). Az Eltével szimpatizálok leginkább, viszont úgy hallottam, ott inkább a kulturális részére fókuszálnak a humán miatt, míg az inkább közgáz BGE vagy Corvinus a marketinges oldalára. Ez mennyire igaz? Melyiket javasolnátok?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. aug. 29. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva teljesen mindegy, mind a három teljesen jó. A Corvinusnak van a “legjobb neve”, de mind a három az élvonalban van. Arra koncentrálj inkább, hogy:


1) Szerezz mellette certifikációkat, például

Google Ads: [link]

Facebook Blueprint: [link]


Ezekhez nem kell többszázezres tanfolyamokra beiratkozni, a Udemy-n 3000 ft (10$) egy felkészítő kurzus. (Ha éppen nem annyi, várj egy pár napot, annyi lesz.) például [link]


2) Képezd magad online is!! Megintcsak a Udemyn vannak jó kis digital marketer mesterkurzusok, például [link]


3) Bővítsd a tudásodat például a webdesign irányába! Ismerd meg a Wordpresst, tanulj meg Wordpress oldalakat készíteni (programozni nem kell hozzá tudni). Tanulj meg alapvető grafikai eszközöket kezelni, javaslom az Affinity Designert és Affinity Photo programokat. Csak hogy technikailag tudj egy grafikai tervet összedobni. Nagyon hasznos skill! Érdemes belekóstolni a UI dizájnba is, hogy csinálják. Még ha nem is tervező leszel, sokkal könnyebb később grafikusokkal tárgyalni, ha van lövésed a témához.


4) Segít később a munkában néhány komolyabb certifikáció is a diploma mellett, például egyik ismerősöm, aki pont ezt a szakot végezte a BGE-n, ezt tolta mellé: [link]

... és simán talált vele munkát multinál digital marketerként.


5) Minél gyorsabban keress gyakornoki helyet komoly szakmai helyen, és/vagy építs portfóliót! Például vállald el valamilyen kisebb cég honlapjának online kampányát és tanulj meg Google Adst, Facebookot stb. használni. De sorsdöntő lehet, ha sikerül egy nagy multi com osztályára bekerülni már az elején.

2019. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ui: de ha az ELTE-BTK kommmunikáció szakára gondolsz, akkor az valóban klasszikus kommunikáció szak (újságírás). Ez is jó vállalati kommunikációra, de a BGE / BCE szerintem jobb. Ha a médiában szeretnél dolgozni, akkor meg az ELTE a jobb.
2019. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!