Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre érdemes...

Milyen egyetemre érdemes menni, ha a humán tantárgyakat szeretem?

Figyelt kérdés
Most megyek 12-be és mindenképp szeretnék tovább tanulni. Nem tudom, hogy mit tanuljak tovább. A reál tantárgyakat nem szeretem és ez nagyon megnehezíti a választást. Van valami ötletetek, hogy milyen kar lenne nekem a megfelelő?(lehetőleg ami jól is keres) 18/L

2019. aug. 29. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Ami jól is keres az mind reál.

Humánnal talán a nyelvi szakok a legértelmesebbek, ha megy a felsőfok angol-német.

2019. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
A real es humán tárgyak eleg tag fogalmak, ha tudnád pontosítani mit szeretsz, mi tetszik, könnyebb lenne segíteni. :)
2019. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos a reál az az irány, amivel jól is lehet tényleg keresni. Humán szakra mindig sokan mennek, így a kereslet alacsony rájuk, reált mindig kevesebben választják ezért nagyobb rá a kereslet. Barátkozz a reál iránnyal, jobban jársz sokkal!
2019. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából az a baj, hogy 4 évet nem tanultam egyeltalán semmilyen real tantárgyat és gondolom így nehéz lenne bepotólni. A humán tantárgyak közül szeretem a törit, magyart, földrajzot, szociológia, közgáz..
2019. aug. 29. 21:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Pár hónapja kinéztem egy szakot, az élelmiszeripari mérnökit. Nagyon tetszik és el tudnám magam képzelni ilyen végzettséggel de sajnos a fő tantárgyak közé tartozik a kémia, matek, fizika.. Szerintetek lenne esélyem?
2019. aug. 29. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Humánosok közül üzleti szempontból a legértelmezhetőbbek a jog és a kommunikáció, illetve a pszichológia.


A nyelvszakokból nehéz megélni, bár a kis szakokkal (japán, arab, héber stb.) azért lehet valamit kezdeni. Az angol, német akkor ér valamit, ha osztatlan tanári szakra mész.


Gazdasági szakok közül “humánusabb” a turizmus-vendéglátás, kereskedelem és marketing, illetve a HR (emberi erőforrás menedzser), de ez utóbbit nem annyira ajánlom. Nem vészes a matek a gazdálkodás és menedzsment, illetve nemzetközi gazdálkodás szakokon sem, a munka pedig érdekes.

2019. aug. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó, amiket felsoroltál humán szakokat teljesen telítettek. Ami azt jelenti, hogy megélni is elég nehezen lehet belőlük jól. Úgyhogy ezzel a szakokkal nagyon jól nem igazán fog keresni a kérdező, ezért célszerűbb a reál irányt választani, mondom ezt humán szakon végzettként tapasztalatból.
2019. aug. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
A jogból, kommunikációból, pszichológiából és a gazdasági szakmákból jól meg lehet élni, bár az igaz, hogy túlképzés van, de itt sokat számít az egyéni tehetség. A mérnök szakmák se mind fenékig tejfel, és nem lehet mindenki mérnök.
2019. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Persze, nem lehet mindenki mérnök, viszont a reál szakot végzettekből (pl. mérnök, informatika) elképesztő hiány van most és lesz is, mert a technika olyan ütemben fejlődik, hogy mindig szükség lesz rájuk és megfizetik őket mert versenyképességet növelő tényező.

Amiket felsoroltál humán szakokat elég kevesen keresnek igazán jól, főleg ha nem Budapestet nézzük. Rengeteg jogász, kommunikációs szakember és pszichológus van, irtó nagy a verseny, szóval ha valaki már kb. nem ezt álmodta meg gyerek kora óta és erre teremtetett akkor elég nehéz lesz érvényesülni.

2019. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!