Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos/Szakorvos? Mi a különbség?

Orvos/Szakorvos? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Ha valaki elvégzi az általános orvosi egyetemet, 6 év ugye + 5 év rezidensi képzés ... ezután hogy lesz valakiből pl sebész szakorvos?
2010. júl. 13. 23:44
 1/7 A kérdező kommentje:

már megtaláltam :D

6 év orvosi + 5 év rezidensi/szakodás :)

2010. júl. 13. 23:49
 2/7 A kérdező kommentje:
ha nem jó, vki azért javítson ki:D
2010. júl. 13. 23:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Orvosi egyetem után lesz vki orvos. Kap egy diplomát meg egy dr-t a neve elé. Szakorvos akkor lesz, ha elvégzi a szakosodást (rezidens képzés), majd tesz egy szakvizsgát. Szakorvos pl. a sebész, a szülésznőgyógyász meg még kismillió féle van:D

Amikor vki csak "orvos", akkor igazából önállóan nem csinálhat semmit. Egy orvosnak mindenféleképpen kell szakosodnia.

2010. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, köszi! Akkor elvileg szakosodással, mindennel együtt (és persze legeslegjobb esetben) az orvosi 11 év, igaz?
2010. júl. 14. 00:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ:) Vannak olyan szakok, amik "ráépülő" szakképzések. Ilye pl. az endokrinológia. Először kell egy diploma után megszerezhető szakképsítés (meg van adva, hogy milyen lehet) és utána még 2 év.

A sebészet amúgy 6 éves szakképzés, tehát összesen 12 év.

De az érsebészet pl még a sebészet után 2 év, tehát összesen 14.

Itt egy lista: [link]

2010. júl. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jah meg persze van ami rövidebb, de azt látod is abból, amit linkeltem. A háziorvostan pl csak 3 éves szakképzés:)

De a legtöbb 5 éves:)

2010. júl. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

megtaláltam a gyermeksebészetet, ami 72 hónap... 6 év :)

akkor igen, 12 év összesen :)



köszi a válaszod! (:

2010. júl. 14. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!