Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte TTK kémia és BME VBK...

Elte TTK kémia és BME VBK vegyészmérnöki között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom, melyikre menjek. Kémiából prő vagyok, de a biológiához és a fizikához nemigen tudok hozzászólni. Ez a kettő maradt így igazából, de még nem sikerült választanom. Mi a különbség az oktatásban, illetve a tantárgyakban? Tudom, hogy kb egy helyen van mindkettő a Petőfi-hídnál, és hogy mindkettővel lehetek vegyész. De mégis, melyik a jobb?
2011. nov. 2. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

a vegyészmérnök nagyba csinálja azt, ami a kémcsőbe történik


ha csak a kémiát szereted és fizika, matek nuku akkor elte

vegyészmérnökin sok a fizika, a műszaki cucc, gépeknek a tanulása rengeteg matekkal fűszerezve

kémia szakon azért a kémián van a hangsúly, legalábbis a szegedi egyetemen, de nekem még itt is kicsit sok néha a matek

2011. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pakwt ***** válasza:
A vegyész inkább elméleti képzés, onnan főleg phd és egyéb magasszintű elméleti dolgok jönnek. A mérnök pedig egyértelműen gyakorlati képzés aki már a BSc-s diplomájával is megállja a helyét a munkaerő piacon mert ez egy hiányszakma. De mindkettővel jól jársz, mert mindkettő alkalmazható ugyanazon területen, csak más-más aspektusaikból.
2011. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
matekkal semmi bajom, de akk bmen sok fizikát kell tanulni? :S
2011. nov. 3. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem sem volt soha problémán a matekkal.. de azért a középiskolai és az egyetemi matek ég és föld..

a matekgyakorlaton tanultak a fizikai kémia alapjai

2011. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!