Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hatosztályosba szeretnék...

Hatosztályosba szeretnék jelentkezni idén. Hogy vannak a pontszámítások, ha van szóbeli is magyarból, matekból és töriből is?

Figyelt kérdés

Szóval, lehet, hogy eddig nem voltam érthető. A győri Révai Miklós gimnáziumba szeretnék felvételizni idén.

Azt tudom, hogy az év végi és a félévi bizonyítványra max. 50 pontot lehet kapni, de a többi pontszámításos dolgot nem.

A sulinál van matekból, magyarból és töriből is szóbeli.

Valaki segítsen pls



2019. aug. 31. 18:44
 1/4 anonim válasza:
A pontszámítás nagyon egyszerű. Először is írsz egy központi felvételit magyarból meg matekból. Ezek összeadódnak és ezekhez még hozzájön az 5.évvégi és a 6.félévi (ha jól emlékszem) matek, magyar, töri és egy idegen nyelv jegyeid (ha mindened ötös az 50 pont). Szóval ha mondjuk írsz egy 80 pontos központi felvételit és minden jegyed ötös akkor már lesz 130 pontod amivel valószínűleg behívnak szóbelire. Ott jól tudod hogy van magyar, matek és töri szóbeli. A matek 15, a magyar 15, míg a töri 20 pontot ér. Egyébként ezt úgy kell elképzelni hogy töriből egy forrás segítségével lefelelsz, matekból megoldasz 3 példát írásban és ha nem sikerül belekérdeznek, és magyarból szintén megoldasz pár nyelvtani feladatot és a végén feltesznek egy elgondolkodtató kérdést. Szóval így jön össze a maximálisan szerezhető 200 pont. Remélem tudtam segíteni.
2019. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. szept. 16. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:
# 1 Tökéletesen leírtad. :)
2019. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2024-ben ez még mindig így van? 6 osztályosba kell szóbeli? Én erről nem hallottam még egy mukkot sem
jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!