Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Legálisan hirdethetem magam a...

Legálisan hirdethetem magam a diákjaimnak, mint magántanár?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy, akkor még 2 év és kézhez kapom az osztatlan tanáris diplomámat(angol-német).

Kérdésem:

A gimnáziumi osztályomban voltak, akik korrepetálásra jártak a matektanárunkhoz.

Tőle sosem hallottam, hogy magántanárként reklámozta volna magát, csupán az o.társak között terjedt, de jártak is hozzá matek miatt.

Szeretném az angolt és a németet is tanítani magánban, de megmondom őszintén, hogy a saját diákjaimat(amikor majd lesznek) szívesebben oktatnám otthon, mert fel tudom mérni a képességüket, mire/mire nem képesek/ mit kell gyakorolni stb.


Szóval: mondhatom az osztályomnak, hogy vállalok magán órákat pénzért?

(KATA adóznék, persze)



2019. szept. 1. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Persze, mondhatod. De azért az ilyen tanítások, pl a fent említett matekos, nem bejelentve szoktak történni.
2019. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Hát ezt nem tudom, hogy ütközik-e bármilyen szabályozásba, de nálunk általánosban is és gimnáziumban is alapfeltétel volt, hogy osztályába járó diákot nem vállalt az adott tanár.
2019. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

De én, őszintén szólva biztosan nem vállalnék osztályomba járó diákot, ha tanár lennék.

És azért nem, mert csak idő kérdése lenne, hogy mikor támad be 1-2 idióta szülő azért, mert xy azért kapott jobb jegyet, mert hozzád jár különórára és fizet neked, míg az ő gyereke nem.

2019. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na pont emiatt kérdeztem meg, mint amit az előző írt.

Nehogy megvádoljanak akármivel is.


Egyébként tisztán emlékszem, hogy saját diákokat is vállalt a matektanárunk.

2019. szept. 1. 19:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én nem hirdetném magam a saját diákjaim körében, mondom ezt úgy, hogy én is nyelvtanárnak készülök. Nekem furcsa lenne egyrészt, másrészt, amit már előttem is írtak, hogyha ez elterjed, megvádolhatnak, hogy x.y.-nal kivételezel, mert hozzád jár, vagy nem adod le rendesen az anyagot, hanem pénzt kérsz a korrepetálásért. Ez pedig, ha a vezetőség fülébe jut komoly bajod lehet.

Máshol is hirdetheted magad, nemcsak a saját osztályodban.

2019. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Saját diákot semmiképp nem vállalnék. Még iskolán belülit is neccesen. Jobb, ha intézményen kívül keresel klienseket, hidd el nekem, akad majd bőven!
2019. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha teljes állásban dolgozol, amellett talán jobban megéri egyéni vállalkozónak lenni mint a kata.
2019. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!


Az elmúlt évek alatt rengeteg tanárral/tanítóval volt alkalmam beszélni a gyakorlatok alatt és köztük is voltak olyanok, akik adtak külön/magán órákat.

Az elmondásaikból gondoltam ki, hogy ha valaha arra adom a fejem, hogy magántanárkodjak, akkor azt csakis olyan diákokkal szeretném folytatni, akiknek megfelelő elemi képességeik vannak.

Sok rossz tapasztalatról is hallani:

Miután a diáknal nem sikerül az érettségi/témazáró/akármilyen dolgozat/nyelvvizsga, abban a pillanatban pár szülő már rohan a magántanárhoz, hogy kérdőre vonja.

Úgy érzem, hogy erre nekem nem lesz szükségem.

Csakis olyan tanítványokat szeretnék, akiknek ismerem a képességeiket/hol tartanak a nyelvben.

De akkor úgy tűnik, hogy erről le kell mondanom, pedig ez lenne az egyszerűbb út.. másfelől megértem, rossz pletykák terjedhetnek a kivételezésről, mert fizetnek.


Off: nem feltétlen akartam kata adózni, csupán arra utaltam, hogy legálisan szeretnék tevékenykedni.

2019. szept. 1. 22:21
 9/10 anonim ***** válasza:

7:

A Kata az egyéni vállalkozás egyik adózási formája.

2019. szept. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Saját diáknak rendkívül etikátlan pénzért magánórákat adni.
2019. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!