Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmit érő közgazdászok...

Semmit érő közgazdászok (turizmus, HR), ti hogyan találtatok munkát?

Figyelt kérdés
Sajnos elhibáztam a dolgot, érdekelne a segítség.

2019. szept. 1. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Külföld nem játszik? Ott a saját szakmádban is el tudnál helyezkedni, nemcsak a Börger Kingben.
2019. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Semmit érő? A turizmus diplomához két szaknyelvi nyelvvizsga kell. Ha valaki nem ragaszkodik ahhoz, hogy a turizmuson belül helyezkedjen el (ami tényleg nehéz), nem kell sokat kilincselnie a multiknál. A gazdaságtudományi alapok nagyjából megvannak, mellé két nyelven beszél egész jól...félre ne érts, távolról sem mondom, hogy a turizmus-vendéglátás lenne a legpiacképesebb diploma, mert közel sem, de a legtöbb diplomához képest még így is egész jók az elhelyezkedési esélyek. Én legalábbis elég sok embert ismerek ezzel a végzettséggel, és aki nagyon akart dolgozni, az tudott.
2019. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Azt hiszem válaszolhatok, mivel van egy HR-es diplomám, és én is úgy éreztem és érzem, hogy ezzel mellényúltam. Sajnos nekem korrigálnom kellett a tévedésemet, és visszaültem az iskolapadba marketing szakra. Egyébként a HR sem “semmit érő”, lehetsz vele fejvadász, HR-es, oktatási referens stb. Csak nem nekem való.


A turizmusra nem tudom miért mondod, hogy semmit érő. Szerintem a szállodaipar, vendéglátóipar, üdültetés, konferenciaturizmus, csapatépítő tréningek széles palettája, idegenforgalmi rendezvények és programok nem semmit érő szektorok és tevékenységek. Ha ilyennel nem tudsz elhelyezkedni, akkor ott más gondok vannak.

2019. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem érzem magam semmit érő közgazdásznak, de amúgy elég könnyen találtam munkát. Beadtam pár helyre az önéletrajzom HR-es pozícióra, behívtak, interjúztattak, 2 cég felvett volna úgyhogy a szimpatikusabb ajánlatot fogadtam el.
2019. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Vicces ez a segítség kérés. :'D


Semmitérő doktor úr mentse meg sz életem!


Semmitérő tűzoltó oltsd el a házam!


Semmitérő bank, adj hitelt!


Semmitérő informatikus, javítsd meg a gépem!


Semmitérő turizmusos, keríts nekem állást mert én is semmitérő vagyok és még egy semmitérő munkát se tudok összehozni!

2019. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!