Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen egy már teljesített...

Egyetemen egy már teljesített tárgyat lehet javítani?

Figyelt kérdés

Első félévem kicsit gyengécske lett egyetemen, ennek fő oka, hogy minden újdonság volt, nem szoktam hozzá ennyi tanuláshoz stb...

Fel tudom venni újra azokat a tárgyakat, amik nagyon rosszul sikerültek? A zömükre épülnek is dolgok, és a ráépült dolgokat már teljesítettem / teljesítem.



2019. szept. 1. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy lehet. Nem engedi a neptun újra felvenni.
2019. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, javító tárgyfelvételre nincs lehetőség. Ha már átmentél akkor nagyon rosszul nem sikerülhetett. Egyetemen kettesnél jobb jegy nincsen, csak szebb :D Hozzá kell szokni hogy most már nem gimibe jársz :)
2019. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha le vannak tudva, akkor kész. Nem kell velük többet foglalkozni.


A kutyát nem érdekli, hogy egy első féléves tárgyadat hogy végezted el. Lehetnek olyan tárgyak, amik a diploma "jegyébe" beleszámítanak, de azok nem hinném, hogy első félévesek.

2019. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem hogy az első féléves tárgyaidat nem nézi senki, az se érdekli a kutyát se, hogy a diplomád hányas lett.
2019. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért vannak kivételek, például egyes mesterképzéseknél kifejezett kritériumként meg van adva, hogy a diplomád milyen átlagú legyen. Úgyhogy, érdemes odafigyelni. :)
2019. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, néhány gondolat hozzá:

Duális képzésen vagyok, és a cég, ahol gyakornok vagyok minden szemeszter végén nagyítóval nézi végig a jegyeinket :D

Mesterre a pontokat a leckekönyv összesített tanulmányi átlaga alapján számolják.

De leginkább engem érdekelnek a tárgyak, ha nem számítana sehova az se érdekelne, akkor is rossz lett is ki akarnám javítani. Főleg azokat amik a saját hülyeségem miatt lett vacak, nem pedig a nehézsége miatt.

2019. szept. 3. 18:27
 7/11 A kérdező kommentje:

Amúgy igazából csak egyet szeretnék nagyon javítani, mert kb az egész tanterv arra a tárgyra épül és zavar h egy gyenge 2-es lett.

TO-n elvileg lehet töröltetni jegyeket, és akkor újra teljesíteni tudnám, de a kérdés az, hogy akkor mi lenne azokkal, amik rá épülnek, hisz elvileg nincs meg az előfeltételük..

2019. szept. 3. 22:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Ami már egyszer megtörtént, azt már nem lehet visszahozni. Lehet hogy hivatalosan valahogy el lehet intézni, de attól még te mindig emlékezni fogsz rá. Valahol megértem mert nekem is vannak olyan dolgok amik zavarnak, de már nem tudok rajtuk változtatni. Ilyen pl. az első forgalmi vizsgám. Nem a 11000 Ft meg a hivatalos dolgok miatt zavar, hanem egyszerűen azért mert azt a napot, azt a helyet és azt a pillanatot amikor mondta a vizsgabiztos hogy álljunk félre, nem fogom elfelejteni. Pedig azóta megvan a jogsim, másodszorra átmentem. Azért mondtam ezt a példát, mert az egyetemen soha nem akartam semmiből javítani, mindig tudtam örülni a kettesnek is. Nekem is volt egy első féléves tárgyam amire kb. az egész tanterv épül, igaz nekem 3-as lett végül, de az aláírást nagyon nehezen szereztem meg. A kettesnek is örültem volna nagyon, pont azért mert ha nincs meg akkor minimum egy évet csúszok miatta és a többiektől is elszakadtam volna. A zh-k vagy vizsgák eredményei meghatározzák a következő féléveidet, ezért ez kicsit olyan mintha vissza akarnál menni az időben. Mivel a tárgyak egymásra épülnek, így ha a ráépülős tárgyakat már teljesítetted, amik nyilván nehezebbek, akkor most már sokkal könnyebb lenne jobb jegyet szerezni abból a tárgyból mint akkor, ezért nem hiszem hogy lehetséges hogy újra felveszed.
2019. szept. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:

[link]

Bár nem a BME-re járok, de ez máshol is lehet így?

2019. szept. 4. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Hova jársz, hátha valaki tud a személyes tapasztalataival segíteni?!
2019. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!