Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 4-esre érettségiztem...

Ha 4-esre érettségiztem mindenből közép szinten, hova vehetnek fel?

Figyelt kérdés
Lehetőleg Budapesten.

2019. szept. 3. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehová, mivel 2020-től kötelező legalább egy emelt szintű érettségi (+nyelvvizsga).
2019. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ne már, emelt szintű is? Hihetetlen. Sok diplomásnak sincs nyelvvizsgája sem...
2019. szept. 3. 16:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
#2: igen, emelt szintű érettségi kell plusz egy középfokú nyelvvizsga.
2019. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Diplomát csak akkor kap valaki, ha nyelvvizsgája is van.
2019. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#4: most igen. De régen nem kellett hozzá. Sőt, miután bevezették, jópár évig a 40 év felettiek mentesek voltak alóla.
2019. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jó, de az már majdnem diploma. De az, hogy még egyetemre sem járhat valaki nélküle, ez elképesztő. És ha matekzseni, de nyelvből rossz? Vagy nem ért rá megszerezni 18 éves korára?
2019. szept. 3. 18:32
 7/17 anonim ***** válasza:

A mai világban okostelefonokkal meg szuper gyors internettel angolbol letenni egy B2-t ha a diszlexiás barátom képes volt akkor bárki más is. És ő aztán tényleg rettenet a nyelvekben. Magyarul is nehézkes neki, nemhogy még egy idegen nyelven.

Ráadásul ott a millió+1 nyelvtanuló app amin magyarul is elérhetőek az angol kurzusok, létezik olyan hogy YouTube, feliratos filmek, sorozatok. Bármilyen rémes is az angol tanár ami tudást ott magára szed az ember bőven elég ahhoz hogy tudja magát képezni. Merthogy nyelvvizsga akkor lesz ha tényleg aktívan használod a nyelvet. Tanteremben nem lehet megtanulni csak a legalapabb szintig.

Tetszik nem tetszik ez van. Aki képtelen megtanulni egy nyelvet középszinten (és akkor a középszint még mindig gyenge ahhoz hogy egyáltalán elboldogulj értelmesen külföldön) az ne mehessen egyetemre. A szakok nagyobb részénél a szakirodalom amúgy is angolul van. Aztán mi lesz a munkahelyen? Gyakornoknak sem vesznek fel ha nincs nyelvvizsgád.

Ja és amúgy ingyen is lehet nyelvvizsgát szerezni. Ha jól sikerül az emelt angol érettségi (könnyebb mint egy közép nyelvvizsga) akkor megkapod vele a B2-es papírt is.

Nem elképesztő, hanem ezt kifejezetten jól csinálták most állam bácsiék a sok-sok hülyeség mellett. Rengeteg diploma bentragad a nyelvvizsga hiánya miatt (egyetemen még kevesebb időd lesz nyelvet tanulni mint addig). Az emelt érettségi kötelezővé tétele meg azért jó mert milliószor bebizonyosodott hogy aki középpel megy az sokkal nagyobb százalékban bukik ki. Ha kibukik egy hallgató az az egyetemnek, az államnak és magának a hallgatónak is rossz. Kidobott pénz, idő, erőforrás.

Aki felvételizni akar az tudja már a válaszott tárgyát emelt szinten ha egyszer abban az irányban akar EGYETEMI szinten tanulni.

2019. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak igaza van abban hogy egy középfokú nyelvvizsgát simán meg lehet csinálni, inkább a plusz pontokkal van a probléma aminek a kimaxolásához (nyelvből 40 pont) vagy három középfok kell vagy egy középfokú és egy nyelv, ami viszont gimnázium végéig nem könnyű.
2019. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, az utolsónak(7-es) írtam
2019. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#7: csak azt felejti el mindenki, hogy egyetemre nem csak azok jelentkeznek, akik most érettségiznek.

Én 46 évesen most szenvedek az angollal, csak mert annak idején oroszt tanultam, és soha nem volt szükségem a nyelvre, most is csak a diploma miatt kell, a munkámhoz nem igazán.

Ha most nem járnék egyetemre, nem biztu, hogy jövőre szeretnék még egy új emelt érettségit is tenni, csak mert akkor, amikor én érettségiztem, még nem létezett...

2019. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!