Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontszámítás! Jár a pluszpont...

Pontszámítás! Jár a pluszpont vagy sem?

Figyelt kérdés
A BME energetikai mérnök szakán szeretnék továbbtanulni, májusban érettségizek. Ezen a szakon eddig is kötelező volt egy emelt, ebből a szempontból nem érintette az új szabály. 2 érettségi kötelező erre a szakra, matek és fizika, amik közül legalább az egyiket emelt szinten kell teljesíteni. Matekból mindenképpen emeltezek. Kérdésem: jár e nekem a 2. Emelt érettségiért járó +50 pont, ha matekból es angolból emeltezek, fizikából pedig csak közepezek? Vagy csak abban az esetben jár, ha matekból es fizikából is emeltezek, mivel ezek a szakhoz kapcsolódó érettségi tantárgyak? Mindenki mást mond, nekem pedig fontos lenne eldöntenem, jelentkezzek-e emelt angol érettségire, vagy fizikából vagyok kénytelen emeltezni a matek mellett. Köszönöm előre is!

2019. szept. 4. 14:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Közben olvasgattam és arra jutottam, hogy csak abban az esetben jár az 50 pluszpont, ha matekból és fizikából emeltezek, mert ezek a felvételi tantárgyak az adott szakra. Tehát angolból felesleges lenne emelteznem, arra semmiképpen nem jár pluszpont, akkor sem ha ez lenne a 2. Emeltem? (Nyelvvizsgám már van belőle.) Jól látom?
2019. szept. 4. 15:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
JÓL LÁTOD.
2019. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, csak akkor jár +50, ha az emelt érettségijeid a felvételi tárgyakból vannak, az angol emeltet csak a nyelvvizsgás pluszpontok miatt ajánlják.


Sok sikert!

2019. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!