Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségire tanulási módszer?

Érettségire tanulási módszer?

Figyelt kérdés
Októberre megkapjuk a tételeket. Hogyan álljak neki tanulni? Minden nap minden tantárgyból 1 tétel, vagy minden nap tanuljak de csak 1 tantárgy tételeit, és ha meg van mind a 20, akkor álljak neki a másik tantàrgy tételinek és így továb..? Ki mit javasol

2019. szept. 4. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvasgatod, és próbálod realizálni
2019. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Tudom, hogy most azt gondolod, hogy az érettségi lesz élelted legnagyobb kihívása, és utána sohatöbbé semmi, de majd ha egyetemista leszel (?) akkor rájössz, hogy egy közepes Zh le fogja pipálni az egész érettségit úgy ahogy van.


Ezzel nem akarom leszólni az érettségit, csak próbálok segíteni, hogyan állj a dologhoz. (Mert nyilván komolyan kell azért venni.)


A fentieket azért írtam, mert szerintem ha az elmúlt 3 évben folyamatosan tanultál (nem megszakadva, de folyamatosan) akkor túl nagy gondot nem kell jelentenie az érettséginek, sokkal inkább az anyagok átismétlését, mint megtanulását.


Nem tudom nálatok hogy van, de nálunk voltak tétel órák, ahol konkrétan a tétel kérdéseket dolgoztuk ki. Ez ha van nálatok, akkor tekintsd magadra kötelezőnek. Ott kidolgozzátok közösen a tételt, a tanár elmondja a sarokpontokat (nyilván ami fontos lesz a szóbelin is) ezzel már felszínre hozza a korábban megtanultakat. Te pedig szorgosan jegyzetelj, otthon olvasd át, fuss át rajta többször.


Nyilván a többi tárgyból is lesz párhuzamosan ilyen tétel óra, így nem csak 1-1 tárgyat tanulsz látástól vakulásig, hanem mindegyiket de kisebb dózisokban.

Néha szánj rá 1-1 hétvégét, amikor egy tárgy tételeit olvasgatod, és 1-1 tétel végén "játszd el" hogy lefelelsz belőle. Mit mondanál el, ha hirtelen felszólítanának, hogy énekelj a 15-ös tételről? Nyilván év közben is lesznek TZ-itek x tételből, így a fokozatosság meglesz úgyis.


Ami fontos (szerintem) hogy még ha vannak utálatos tételek is, amikről aztán soha nem beszélnél, arról is tudj beszélni. Tudd térben-időben elhelyezni, tudj mondani róla, utána majd segítenek. De nyilván az lenne a legjobb, ha megtanulnád :)


Szumma: ne görcsölj rá szerintem, ha van tétel óra, akkor az kötelező, az felszínre hoz annyi meglévő tudást, ami egy 3-ashoz bőven elég. A többiért viszont magadnak tanulni tanulni tanulni :)

De szerintem semmiképp ne így, hogy "minden nap 1-et" mert tuti lesz olyan nap, amikor kimarad, és csak feleslegesen azon stresszeled magad, hogy "mennyire lusta voltam" és nem tanultam. :)


Nekem a fentiek beváltak, 4,2-4,3 volt az átlagom valahogy, azóta 2 egyetem van mögöttem :)))


Hajrá, kitartást!

2019. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne tanulj szóbelit évközben csak törit. Viszont! A többit olvasd át amikor csak tudod, hogy később hamar ragadjon meg szóbeli előtti szünetben. Hidd el csak a tanárok dramatizálják túl a tételeket és rémisztgetnek, hogy tanulj. A valóság az, hogy az írásbeli a legfontosabb!!!!! Arra rengeteget készülj, nézd meg milyen feladatok vannak, hogyan próbálnak becsapni, mire mennyi időt kell fordítani stb... Sajnos írásbelin nem tudod kimagyarázni magad és ráadásul kétszer több pont mint szóbeli és szóbelin fele pontot csak ha átolvastad tételt és beszélsz folyamat megkapod! Egyedül törire kell készülni, ott lesz szükség plusz tudásra, na meg persze a választott 5. tantárgynál is szükség lehet plusz tudásra, de azt már neked kell tudni, hogy milyen tantárgy. Sok sikert előre is:)


Ui:

-oktatas.hu oldalon megtalálod visszamenőleg az összes érettségit!

-érdemes kinyomtatni őket, mert túl dramatizálják a tanárok, hogy így javíts vagy úgy, és sokan alig mernek élesbe írni rá, jobb hozzá szokni hamar.

-én pl magyarban az érveléssel kezdtem, mert otthon rájöttem nekem így jobb és 84% lett a magyarom, szóval lehet pont ez miatt lett ötös

-NE DŐLJ BE A TANÁROKNAK!! Csak azért ijesztgetnek, hogy tanuljatok.

2019. szept. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!