Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valami jó tanulási módszer...

Valami jó tanulási módszer tudnátok ajánlani több 1000 oldal megtanulásához érettségire?

Figyelt kérdés
Eddig kijegyzeteltem és kulcsszavakat használtam, de mivel sok időt vesz el valami más kellene, amivel tartósan megmarad az anyag és gyorsabban tudok haladni. Napi 50 oldal a cél.

2016. febr. 23. 00:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Már feltetted ezt a kérdést (akkor nem szóltam hozzá) és már akkor is megmondták, hogy ez egy "lehetetlen küldetés":S

Át kell ütemezned az anyagot, és olyan mértékben szelektálni, hogy átnézhető mennyiségű legyen.

Próbálj összefoglalókat keresni pl., és csak azokat feldolgozni.

Te tudod, hogy hatékony számodra a tanulás, én inkább csak aláhúznám / kiemelővel kiemelném a lényeget, de 50 oldalnyi anyagot így sem tudsz megjegyezni naponta!

És hagyj több hetet a ismétlésre is!

2016. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 acelsziv ***** válasza:
Ne hagyj magad után meg nem értett szavakat. Amikor már üresnek érzed a fejed nézd meg, hogy van -e olyan szó amit nem értettél. Akár lehet egy teljesen hétköznapi is. Szótárral tisztázod aztán onnan haladsz tovább, ahol még értetted.
2016. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!