Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági szakgimnázium...

Bogik kérdése:

Közgazdasági szakgimnázium vagy sima gimi?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8as és a jövőben pénzügyi pályán akarok elhelyezkedni. Hogy éri meg jobban? 9.be elmegyek közgazdasági szakgimibe pénzügyi és számviteli szakra és utána lerakom a mérlegképes könyvelőit vagy sima gimi és utána egyetem pénzügyi és számviteli szakra és utána mérlegképes könyvelői!?

Ha valamit rosszul írtam akkor bocsi.

Letszi segítsetek!!



2019. szept. 7. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Közgazdaságiba jártam. Maradtam plusz egy évet érettségi után pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-n, én aztán kezdtem az egyetemet. Túl sok lett volna (időben) a mérlegképes is.


Mindenképp kell a pszü OKJ, erre építve maradhatsz mérlegképesen (2 év esti). Ez összesen (ha nem NYEK-es osztályba mész) 7 év.


Az tuti, hogy ha így viszed végig és aztán mész PSZ-re egyetemen, akkor sikeresebb lehetsz, mert eleve rengeteg tudással fogsz bekerülni, plusz rengeteg órára be sem kell menned.


Viszont. Gondold át, hogy mi a cél.


Ha csak könyvelő szeretnél lenni, nem kell az egyetem utána. Viszont psz-es közgazdász diplomával is könyvelhetsz ugyanúgy, mint egy mérlegképesen, de plusz több tudásod is lesz. Több munkakört láthatsz el. (Talán)


Én csak az egyiket ajánlanám. Persze, ha neked nem gond, hogy 22-23 évesen kezded az egyetemet, és ha minden jól megy, akkor 27 éves korodra kezdhetsz főállásban dolgozni, akkor csinálj mindent, amire úgy érzed, szükséged van. Rosszul nem döntesz.


Viszont mindenképp szakgimibe menj. Én az alapján mondom, hogy 5 évvel előbb tanultam közgazdaságtant, így sem egyszerű az egyetem. Nézz meg egy statisztika vagy számvitel feladatot, vagy közgazdasági képleteket. Hidd el, áldani fogod magad egyetemen, hogy ismerni fogod ezeket. Nem lesz idegen, ha a tanár a javakról úgy beszél, hogy jószág.


Ha gimisként kerülsz be, rohadt nehéz lesz az agyadnak átállnia erre a gondolkodásra. De ha nem vagy biztos abban, hogy tényleg ez érdekel, akkor csak a gimi.

2019. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor menjek majd közgazdasági szakgimiben és utána mindenképpen egyetem pénzügyi és számviteli szakon ?
2019. szept. 9. 15:04
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor a mérlegképes könyvelőit feleslegesen raknám le és még éveket is vesztenék?
2019. szept. 9. 15:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy melyikkel járnék jobban a mérlegképes könyvelőivel vagy pénzügyi és számviteli ügyintézőivel?
2019. szept. 9. 15:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyik opció: pénzügyi-számviteli ügyintéző + mérlegképes


Másik opció: pénzügyi-számviteli szak egyetemen



Plusz tudasért megcsinálhatod mindet, de az rengeteg év lenne


De választhatsz is, könyvelni bármelyik végkifejlettel lehet

2019. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudnátok ajánlani olyan jó közgazdasági gimnáziumokat hogy utána még fel is vesznek egyetemre pü szakra?

(én Somogyban élek de máshova is elmennék suliba csak jó iskola legyen)?

2019. szept. 10. 15:22
 7/7 Bmirtill válasza:

Somogyban tudom ajánlani a Noszlopy Gáspár Közgazdasági Szakgimnáziumot ami Kaposváron van.

Én pénzügy szakon vagyok és színvonalas az oktatás!

2019. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!