Gazdasági mesterképzés?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, melyik az a gazdasági mesterképzés, amelyiket ha elvégzi az ember, akkor jópár pozíciót megpályázhat cégeknél, vállalatoknál, multiknál?

Melyik az úgynevezett jolly joker szak/diploma, amelyikkel nem csak 1-2 munkakör tölthető be?



2019. szept. 9. 09:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy abban az esetben, ha az alapdiploma más területről van.
2019. szept. 9. 09:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyire más területről? Szerintem az igazi jollyjoker a pénzügy számvitel alap - pénzügy mester.
2019. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ha teljesen más területről van az alapdiplomád, akkor érdemesebb inkább egy másik gazdasági alapképzést betolni mellé. Igaz, hogy az 3 év, de hosszabb távon jobban jársz vele. Pénzügy, marketing, gazdálkodás, nemzetközi gazdálkodás, gazdasági informatika, logisztika mind jók.
2019. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha teljesen különböző területről van az alap, akkor nem is tudsz gazdasági mestere menni arról, csak újabb alapra.
2019. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet más alapdiplomával is menni, csak kreditelismertetési eljárást kell lefolytatni. Ha megvan a minimum kredit (ált. 30 kredit), akkor felvesznek, és a pótló tárgyakat kell megcsinálni.


Egyébként ilyen helyzetben vagyok én is. Marketing és vezetés és szervezés Msc-n gondolkodok. Ezek elég univerzális szakok, sok pozíciót be lehet velük tölteni. Természetesen legalább 1 nyelv magas szintű ismerete alapfeltétel.

2019. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
Ha van már igazolt munkatapasztalatod, esetleg vezetői tapasztalatod, akkor MBA, de vért fogsz izzadni (rengeteg kreditet kell majd pótolnod)
2019. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Köziges alapdiplomám van, és ahogy nézem, bőven meglenne a belépő szintű 30 kreditem gazdasági MSc-re, viszont nem tudom, hogy melyik érné meg.


Másik alapképzést nem szeretnék csinálni, mert ha kreditelismeréssel bejutok, akkor egy mestert erősebbnek éreznék.


Utánaolvastam a pénzügy és a számvitel mestereknek, de nem nagyon érzem őket közelállónak magamhoz.

A marketing, érdekesnek tűnik, az ellátáslánc-menedzsmenttel együtt.


Viszont a vezetés és szervezés az mit takar, mire jó? Nagyon ködösnek tűnik.

Mert eléggé olyan a hangzása, mint ha valakiből menedzsert képeznének, de gondolom csak ettől a diplomától nem lesz valaki vezető.

Milyen pozikhoz jó ez? Logisztika, beszerzés, HR, termeléstervezés, minőségirányítás területekre hasznos lehet?

Mert ha jól láttam, ez a legnépszerűbb gazdasági mesterképzés, erre jelentkeznek a legtöbben. Ezért gondolom, hogy könnyen el lehet vele helyezkedni, viszonylag jó fizetéssel.

Vagy csak egy nesze semmi fogd meg jól kaliberű szak?

2019. szept. 10. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!