Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség MA és MSc között?

Mi a különbség MA és MSc között?

Figyelt kérdés
Mitől lesz egy számvitel és egy ellátásilánc-menedzsment MA, és mitől lesz egy marketing MSc?

2019. aug. 25. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Számvitel Ma? Az Msc. A bölcsész szakoknál van Ma meg a társadalomtudományoknám ilyesmik.

De a számvitel gazdasági szak az Msc.

2019. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

MA- Master of Arts

Msc-Master of science


És az a különbség amit az első leírt.

2019. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
MA a humán vackok. MSc a reál szakok.
2019. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
3. Mert pl a jog is humán vacak a te szavaiddal élve. Csak mert az is A jelzéső, meg a katonai pályák. (Nem értem minek kell leszólni a dolgokat. A bölcsész és nyelvi szakok sem vackok pl.)
2019. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Több szaknál szinte hasraütésszerű, hogy a mesterképzést MA-nak vagy MSc-nek jelzik, itthon és külföldön is. Általában a humán szakokat veszik MA-nak és a reál szakokat MSc-nek. De például tudom, hogy a közgazdaságtudományok vagy a pszichológia olyan terűlet, ahol mindkettő használatos lehet, az egyetem szuverén döntése. Arról nem is szólva, hogy külföldön MRes és MPhil is létezik, amelyek kutatás jellegű, ám a doktori szint alatti mesterdiplomák.
2019. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem pl. ugyanaz a szak lehet MA és MSc. Pl. Marketingot lehet tanítani MA módra: szemináriumokon megvitatják a diákok a jelenlegi trendeket, véleményezik, hogy ezek jók/hatákonyok-e, stb.


Ugyanez MSc szinten mondjuk úgy nézhet ki, hogy bemutatják az adott terület tudományos módszereit, vizsgálati lehetőségeit, bevonják a hallgatókat tanszéki kutatómunkákba, stb.

2019. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nincs konszenzus, hogy melyik micsoda. Felvin mindegyik GTK-s szak MSc-nek és ahogy fentebb írták, a jogi/művészeti/bölcsész szakok pedig MA-nak vannak írva. Csak megzavart, mert az egyetemem oldalán a marketing MSc-nek, gyakorlatilag a többi meg MA-nak van írva.
2019. aug. 25. 23:00
 8/10 anonim ***** válasza:
A marketing például hogy MSc, hol MA, egyetemtől függően.
2019. aug. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8: Vajon oktatásban is más jellegű, vagy csak szabadon dobálóznak az MA-MSc kifejezésekkel? Tanterveben nem igazán térnek el egymástól.
2019. aug. 26. 09:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy melyek az akkreditációs követelménybeli különbségek MSc illetve MA esetén, de a szakma és a szak ugyanaz.
2019. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!