Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van Magyarországon HR mestersz...

Van Magyarországon HR mesterszak vagy a tipikus HR-es munkához milyen tanfolyamot kéne elvégezni, ahhoz, hogy nyomjam a tipikus HR feladatokat, mint pl. bér-, adó-, cafeteria-elszámolás, be- és kijelentés, tréningszervezés, toborzás, stb?

Figyelt kérdés
Gazdálkodás és menedzsment (business administration) alapszakot végeztem el külföldön, itt kint a HR mesterszakon tanulják a munkajogot és a tipikus HR feladatokat, mint pl. bérelszámolást, stb. És a mesterszakosokat is veszik fel gyakorlatokra, az alapképzéses hallgatókat nem igazán. Ha jól tudom, otthon meg pont fordítva van. Nemrég jöttem haza Magyarországra és SSC-ben dolgozom, HR támogatásban (angol, német). Itt semmi olyan feladatot nem végzek, ami tipikus HR-es feladat, csak telefonos és emailes támogatást nyújtok a többi munkavállalónak cégen belül, meg az adatokat dolgozom fel. Nagyon szeretnék később komolyabb feladatokat ellátni egy nagy cégnél, mint az előszűrés, toborzás, interjúztatás, álláshirdetések feladása, elszámolások, statisztika készítések, tréningszervezés, stb. Ezt itt az alapképzésen tanuljátok? Én az alapképzést külföldön végeztem, úgyhogy ilyen adóelszámolás, munkajog terén Magyarországról semmit nem tudok, csak a külföldit, de azzal itthon semmire nem megyek. Mit végezzek el, hogy itthon is tudjak érvényesülni a HR terén? Van valami mesterszak vagy valami tanfolyam, ahol ezeket mind megtanulom, amiket felsoroltam?

2019. szept. 9. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
HR szak alapon is elég gáz. A 2 félévnyi alapozótárgyakon kívül amik minden GTK-s szakon jelen van, semmi hasznosat nem tanít a szak. Vagy ha tanít is, akkor az egyetemi szintet egyáltalán nem közelíti. Pont ezzel legnehezebb átjelentkezni másik szakra, mert a bullshit tárgyak HR-specifikusak.
2019. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Húha akkor nem maradtam le semmiről. És van esetleg egy mesterszak vagy egy komolyabb tanfolyam, ami nem gáz, ahol meg lehet tanulni ezeket a tipikus HR-es feladatokat? Vagy mit javasolnál? Nem tudom mennyire ismered ki magad. De azt tudom, hogy én HR területén csak nagy cégnél helyezkednék el, olyan helyen, ahol a HR-nek presztízse van és nem gyárba toboroznak embereket, ahová "mindenkit felveszünk".
2019. szept. 9. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Munkaügyi kapcsolatok és társadalombiztosítási igazgatás Msc, vagy vezetés és szervezés Msc emberi erőforrás menedzsment és szervezetfejlesztés szakíránnyal.

2019. szept. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A felettem lévő nagyon jól behatárolta a vezetés és szervezés mesterrel. Ez az alapvető menedzsment funkciók kicsúcsosodása, ahol vezetéselméletet és humán outsourcing-ot is tanulsz. Az itthoni HR képzés szerintem a fejeltős kategória. Túl sok a motivációs-önéletrajzozós-munkaköris tantárgy. Hiába, a HR attól hogy HR, még az adott cég érdekeit képviseli, és ezen önös/vállalati érdekek mentén halad lefelé, a munkavállalók irányába. Na ez az, ami az itthoni HR képzésből hiányzik, egyfajta rózsaszín ködben zajlik, ahol minden főnök jófej, és az aktuális munkaköri problémákra csak elméleti, "én úgy gondolom, hogy..." szinten ad választ.
2019. szept. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!