Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Visszamenőleg kérhetnek...

Visszamenőleg kérhetnek osztálypénzt?

Figyelt kérdés

Legális, hogy ügye tavaly decemberben váltottam iskolát, és mégis behajtottak rajtam 4 havi osztálypénzt, mikor még nem is jártam ebbe a suliba?

Havi ötezer forintról van szó, és elvileg kellett volna év végén különbözetet visszaadnia az ofőnek, mivel ezt megígérte. Aztán ebből nem lett semmi, mivel csupán ezer valamennyi maradt ki, de azt sem számolta el nekem a következő évre.

Az osztálytársaimat megkérdeztem, és ők mondták, hogy több program is volt már szervezve, míg nem voltam itt.

De tételezzük fel, hogy ezek nem osztálypénzből mentek. Akkor is joguk van kérni arra az időre pénzt, míg nem voltam ennek a közösségnek a tagja?

Ha kérem, akkor tudnak pontos elszámolást adni az éves kiadásokról? Mert nem hiszem, hogy az össz pénzből, vagyis 1.600.000. forintból csupán ennyi maradt volna...

Valami ötlet, hogy mit tehetnék?



2019. ápr. 3. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne fizess és ne menj el semmilyen osztály által szervezett programokra. Ezek az osztálypénzek úgyis csak parasztvakítások. Nekem is volt egy pénzéhes osztályfőnököm anno. Bármi program szervezve volt, mindenki külön maga fizette. Akkor mire is van az osztálypénz? De ha lenne is program, nyilván nem kerül 1 év alatt felhasználásra az összes befizetett összeg.

Én nem fizetnék. Kirakatni nem fog, max csak beéget az osztály előtt, nálunk is ez volt a módszere a vörhenyesnek. Arról nem is beszélve, hogy kerek 20 ezret kért "ebédpénzre". De kiére, a sajátjára? Mert nem is voltam ebédes. Az igazgató helyettes is csak a fejét fogta amikor rákérdeztem nála a dolgokra.

Ezek után egy fillért sem.

2019. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!