Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági karon végig ilyen...

Gazdasági karon végig ilyen elméleti lesz az oktatás?

Figyelt kérdés

Elkezdtem levelezőn, gondoltam ez egy jó, gyakorlatias szakmát ad még pluszban (van már másik 2 szakmám), hát ehhez képest olyan szinten elvont, elméleti az egész, hogy komolyan gondolkodom otthagyom a fenébe, még mielőtt a tandíjat be kellene fizetni.

Teljesen haszontalan elméleti dolgokat hallottam eddig az előadásokon, amiknek a való életben 0 gyakorlati haszna van.



2019. szept. 10. 10:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy egyetemen már nem fárasztják az embert teljesen haszontalan töltelékanyagokkal, hát pedig de.
2019. szept. 10. 10:43
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt gondoltam, hogy egyetemen már nem fárasztják az embert teljesen haszontalan töltelékanyagokkal, hát pedig de."

Hehe... de, vannak szárazabb, elméletibb dolgok is. Levelezőn különösen. Nálunk pl. a tanterv majdnem ugyanaz levelezőn, mint nappalin, előbbi tele van projekt- és csapatfeladatokkal, utóbbi inkább elméleti jellegű. Nyilván az időhiány miatt.

2019. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2:

De mi a francnak rakják tele ennyire felesleges és semmirevaló töltelékanyaggal, aminek a való életben 0 haszna??

Ez kb ugyanaz, mint amikor középiskolába meg kellett pl Ady Endre egész életét tanulni... Wtf?

2019. szept. 10. 11:29
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hova és milyen szakra jársz. BGE marketingen például kifejezetten voltak piackutató szemináriumok stb. De az egyetemi képzés valóban inkább elméleti. Az MBA képzések gyakorlatiasabbak.
2019. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4:

Pénzügy-számvitel, Corvinus

2019. szept. 10. 11:50
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
És milyen gyakorlatot akarsz elmélet nélkül az első héten???
2019. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6:

Olvassad el mégegyszer amit leírtam, ha képtelen voltál elsőre értelmezni.

2019. szept. 10. 15:43
 8/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
52%
Szerintem menj valamo OKJ-ra, jobb lesz az neked...
2019. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmélet mindennek alapja, persze hogy rengeteg van. Levelezőn meg amúgy is kevesebb gyakorlat van, hisz annyi órát nem lehet tartani, amennyit a nappalisoknak heti 5 napban, az elméletet meg muszáj leadni, így a gyakorlat kárára megy.
2019. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Mert az egyetem dolga széleskörű műveltséget adni, hogy ne szűk látókörű szakbarbár társadalom legyünk. Gondolom az a bajod hogy nem csak gazdasági tárgyak vannak hanem olyanok is amik egyéb tudományterületekhez kapcsolódnak, például humán tárgyak.

Amúgy ez főleg az első évben van, utána már inkább csak szakmai tárgyak vannak.

2019. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!