Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az, hogy mostar...

Szerintetek az, hogy mostar az ELTE is indit gazdasagi szakokat, milyen hatassal lesz a corvinus ponthatarara?

Figyelt kérdés

Gondolok itt elsosorban a gazdalkodasi es menedzsment valamint a penzugy es szamvitel szakokra.Tudom hogy

mar tavaly is indultak gazdasagi szakok az ELTE-n,de az volt sz elso ev,eleg kevesen jelentkeztek,bizonytalab volt az egesz.Viszont iden tavalyhoz kepest nagyon megugrott a jelentkezok szama,osszesitve es az elso helyes jelentkezeseket ks nezve minden szakon.Milyen kihatassal lehet ez a corvinusra? Lehetseges h emiatt csokkenek tavalyhoz kepest egy kicsit a ponthatarok a corvinuson?Vagy szerintetek inkabb novekedesre lehet szamitani? Nem lehet hogy igy megoszlik jobbab a jelentkezok aranya ami valtoztatni fogja a ponthatart?



2019. júl. 15. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a corvinusra ez nem igazán lesz hatással, inkább a BME-re, akik amúgy oda jelentkeztek volna, azok most az ELTE-re. A corvinus esetében max az lehet meghatározó, hogy amiatt, hogy alapítványi kézbe kerül, lehet, hogy sok tanár elmegy, meg bizonytalan az egész. De ez csak egy személyes vélemény.
2019. júl. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
En neztem a statisztikakat es par szakon(psz,kermark leginkabb) joval csokke t ezen szakok ÖNKÖLTSÉGES formaira a jelentkezok szama az elmult evekhez kepest.Es ugye a BCE-n 350k egy felev onkoltsegesen.En arra gondoltam(nem tudom biztosan,honnan is tudhatnam),hogy sokan akik eddig masodik helyre vagy tobbedikre a corvinus fizetos szakjait tettek,most ibkabb bejelolik elobb az elte allamit,vagy akar az elte fizetoset a bce fizetose elott,mert az elten azert joval olcsobb egy felev.Nyilvan en se tudom ,ez csak egy feltetelezes a reszemrol.
2019. júl. 15. 11:53
 3/8 A kérdező kommentje:
Es az miert gondolod h befolyasolja a ponthatarokat hogy sok tanar esetleg elmegy?
2019. júl. 15. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, ebben lehet igazság. Azért gondolom, mert a corvinusról elterjedt nézet, hogy a tanari gárda jelentősége és kapcsolatai elég meghatározóak, nem csak a név, vagy a diákszervezetek. Nyilván az oktatás színvonala csökken, ha a jobb tanárok is elmennek.
2019. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben is van igazsag.
2019. júl. 15. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
A tanárok fizetése pont hogy nő a BCE-n és nem mennek el.
2019. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt honnan tudod utolso?
2019. júl. 15. 15:21
 8/8 anonim ***** válasza:

6:

Sorba mondanak fel a 20-on év ott tanító tanárok a BCE-n az új vezetőség miatt (Interpol által körözött Hernádi Zsolt, a kétes múltú Radev).

2019. szept. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!