Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valakit felvesznek egyetemr...

Ha valakit felvesznek egyetemre és közben külföldre megy dolgozni, akkor is van lehetőség elvégezni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy valamilyen távoktatásos rendszer lehetséges, vagy ilyenre jelenleg nincs lehetőség. Külföldre megyek dolgozni, de közben úgy néz ki, hogy fel is vesznek egyetemre. A kettőt egyszerre nem akarhatom, ugye?
2010. júl. 14. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Vannak szakok amiket távoktatásban is csinálnak. de ezekre külön kell jelentkezni. ha te nappalosra jelentkeztél oda be kell járni. kérdés átiratkozhatsz-e távoktatásra?

viszont van halasztás. talán a legjobb az lenne. halassz egy évet és menj ki külföldre dolgozni, nyelv erösen kell, és köv összel kezd el az egyetemet. egyetemet ne hagyd ki semmi képpen sem.

2010. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát..kérhetsz egyéni tanrendet, de első évben szerintem húzós, ilyenkor szokás belerázódni a dolgokba. De kérhetsz passzív félévet, így nem kell majd újrafelvételizned.
2010. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Passzív félév az mit jelent? Levelezőire jelentkeztem egyébként és biológia szakra a Szegedi Tudományegyetemre.
2010. júl. 14. 18:01
 4/8 anonim ***** válasza:
kérsz halasztást és kész, ha már egyszer felvettek, akkor elkezdheted akar egy évre rá is, nem kell újra jelentkezni
2010. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Levelezőin tudtommal max vizsgázni kell hazamenni. ha bírod szuflával, meló mellett tanulhatsz. Vagy halasztasz, de ezt az illetékes egyetem tanulmányi osztályán kell intézni.
2010. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Levelezot el lehet vegezni szerintem is, ugy hogy kulfoldon vagy, csak nem egyszeru, mert nem tudsz bejarni konzultaciokra. Egyik baratnom jart igy fosulira, a vegen be sem fejezte, nem birta, hazajarni vizsgakra, nehez volt az anyagokat megszerezni, pedig o szolt is a suliban, hogy igy fogja csinalni, segitsenek neki vmennyire...
2010. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

levelezőre is be kell járni a mert gyakorlati órák is vannak ;)


egyértelműen a halasztás a legjobb megoldás

2010. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nem lehet a kettőt, mert nyilván nem tudnék hazajönni a vizsgákra.
2010. júl. 15. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!