Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 2 évet jártam egy egyetem...

Ha 2 évet jártam egy egyetem költségtérítéses szakára, de ott akarom hagyni, és felvételizni akarok egy másik egyetem másik szakára államilag támogatotton, akkor a 10 félévem megmarad amit az állam támogat?

Figyelt kérdés
Vagy 4 félévet már elhasználtam a költségtérítéses szakommal?
2010. júl. 14. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Megmarad mindegyik.
2010. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
12 államilag támogatott félév van. A költségtérítéses félévek természetesen nem számítanak bele, mert az te fizetted, és nem az állam. Ez logikus,nem?
2010. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen logikus, csak a gyakorin meg valahol azt olvastam, hogy beleszámít, ezért inkább feltettem a kérdést. De elnézést hogy meg merészeltem kérdezni.
2010. júl. 14. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem használtál el egy félévet sem, amit az állam támogatott volna, így természetesen a maximális számú féléved megvan, amit támogatnak.


Ez összesen 12 félévet jelent, de EGY szakon csak a képzés teljes ideje + 2 félév. Vagyis ez pl. egy 6 féléves képzés esetén 8 államilag támogatott félévet jelent. Ha csúsznál mondjuk időben nem teljesített tárgyak miatt, akkor a 9. félévedet már fizetned kell!

2010. júl. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2010. júl. 15. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!