Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A röghözkötést, hogy próbálja...

A röghözkötést, hogy próbálja érvényesíteni az állam (egyetem)?

Figyelt kérdés
Kimegyek, kint dolgozok, semmi kapcsolatom nincs a magyar kománnyal. Itthon MUNKANÉLKÜLI vagyok (annak lennék bejelentve). A munkanélküli nem tud fizetni, nincs miből :-) Van egy MO-i állandó lakcímem. Naponta kopogtatnak? Napi népszámlálás lesz? Vagy csak havonta? Nem megyek messzire :-)
2011. szept. 26. 21:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
71%
Ki sem engednek. Majd lesz Vasfüggöny 2.0 , Orbán-portré minden lakásban, meg hatalmas Orbán-szobor minden városban.
2011. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
:D Na de komolyan. Tényleg érdekel az elképzelésük :-)
2011. szept. 26. 21:39
 3/42 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, nem tették közzé, viszont azzal jó tisztában lenni, hogy akármi kitelik ettől a kormánytól, nyugodtan feltételezd a legrosszabbakat, és aszerint tervezz.
2011. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
Na oké, de azért nem ők lesznek kormányon örökké, nem? Pl. én is ki szeretnék menni diploma után, de az nekem még 2 év. Én nagyon kétlem, hogy újra megválasztják őket.
2011. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy oldanák meg, hogy ha Mo-n a nevedre kerül bármi (pl. örökléssel ingatlan, bankszámla, autó), arra rögtön ráteszik a kezüket, valamint nyugdíjat sem fognak fizetni/tiltanának belőle, ha esetleg mégis visszajönnél.


Amúgy jó nagy szemétség, hogy az orvosi költségét 1,7millió/évről 3,4millió/évre emelik (és a többi karon is duplázzák a költségtérítést), mert így még nyugati bérből is jó sok munka visszafizetni a 6 évet. Így akarják megoldani, hogy legyen utánpótlás, de ne kelljen bért emelni (egyébként elgondolkodtató, hogy az utcaseprők is ugyanannyit kapnak). De ezt írhatnám a többi olyan pályára is, ami külföldön keresett, míg itthon sz@rba sincs nézve.

Komolyan mondom, hogy lassan egy kerítést fognak építeni a nyugati határokra (vasfüggöny), hogy megállítsák a dezertőr ("dolgozók ellenségei") diplomásokat, akik bűne, hogy nem akarnak több év tanulás után annyit kapni, mint az, akinek csak 8 általánosa van...

2011. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Detto.


Viszont jogészhallgatók szvsz pikk-pakk megtalálják a kiskapukat, ahogy valószínűleg az általam leírt módszer is működőképes.


Szóval kérdem én, ha nem lesz vasfüggöny, azaz FIZIKAI akadály, akkor hogy érvényeítik ezt? Heti lejelentkezés a helyi hivatalnál? Mert ha nem dolgozok itthon, akkor csak annyit látnak, hogy NEM DOLGOZOK, ERGO NINCS PÉNZEM. Akkor meg hogy fizessen a friss diplomás, ha nincs pénze :-( ? HA valaki külföldön él, akkor majd az állam felkutatja a külföldi száláit, felkutatja a külföldön a munkahelyét? Megkéri, az EU-s tagországot, hogy azt a csúnya magyar törvénysértőt küldjék vissza? Csakhogy ez ellenkezik az EU EGYIK ALAPELVÉVEl, a szabad munkaerőáramlással :-)

2011. szept. 26. 22:01
 7/42 A kérdező kommentje:

"Szerintem úgy oldanák meg, hogy ha Mo-n a nevedre kerül bármi (pl. örökléssel ingatlan, bankszámla, autó), arra rögtön ráteszik a kezüket, valamint nyugdíjat sem fognak fizetni/tiltanának belőle, ha esetleg mégis visszajönnél"


Sajnálatos, hogy NEM TERVEZEK VISSZAJÖNNI, sőt semmit nem tervezek itthon vásárolni. Sokkal jobb kinnt senkinek lenni, mint MO-n senkinek. Aki amúgy visszajött volna, az most fix, hogy nem fog, amúgy meg hozták volna a kintről a tőkét. (pl francia pénzből vásárolt volna ugye MO-n)


"megállítsák a dezertőr ("dolgozók ellenségei") diplomásokat, akik bűne, hogy nem akarnak több év tanulás után annyit kapni, mint az, akinek csak 8 általánosa van..."


ott a pont. Az állam semmilyen garanciát nem vállal a versenyképes fizetésre, illetve a munkahelyre.



Halkan jegyzem meg, mikor jön az orosz orvos ide, akkor mi visszafizetjük oroszo.-nak a képzés díját? Szabad munkaerőpiac...

2011. szept. 26. 22:08
 8/42 anonim ***** válasza:
82%
Addig menekülj, amíg lehet, vissza se nézz!
2011. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
51%

Kimész az EU-ba -> vonatkoznak rád ott is a magyar törvények -> szimplán megbüntetnek.

Kimész EU-n kívülre -> hoppá, útlevél kell -> magasabb ellenőrzés -> elp*csáznak.

2011. szept. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként ugyan úgy tudni fogják itt, Mo-n, hogy van külföldön bejelentett munkahelyed. Feketézni meg nem igazán lehet diplomával, ritkán hallani feketéző orvosról.
2011. szept. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!