Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szak, tapasztalatok?

Pszichológus szak, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hallgatóktól és már elhelyezkedett dolgozóktól is szívesen várom a beszámolókat. Milyen a pszichológia oktatás mo-n, melyik egyetemen kiemelkedően jó a szak, hol lehet elhelyezkedni, milyen fizetés, stb.

Előre köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 13. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az egyetemi élettel kapcsolatban szerintem nem vagyok túl naprakész. Én 2008-2013-ig jártam a Károlira (BA és MA).Akkor jó volt a képzés, kis létszámú, gyakorlatias és családias, és szerettem oda járni. Azóta sok jó tanár elment és a létszámot is jelentősen megnövelték. Lehet, hogy még mindig jó, de nem tudok róla nyilatkozni. Szakképzésre (tanácsadó szakpszichológus) az ELTE-re jártam, én mindig azt gondoltam, hogy a Károlin tapasztalható szervezetlenség az egyetem mérete miatt van, de már látom, hogy az ELTE-n kb ugyan az megy (pl. elmaradó óra esetén nem szólnak előre, nincs pótlás sem, és ezek még a legkisebbek).


Sok helyen el lehet helyezkedni, attól függ, téged mi érdekel és mit, illetve mennyit szeretnél továbbtanulni az MA után.

A teljesség igénye nélkül:

munkapszichológia, esetleg HR

börtön

klinikum, egészségügy (gyerek és felnőtt)

oktatás (iskola, óvoda)

Pedagógiai Szakszolgálat

gyermekotthon

Családsegítő Szolgálat

hajléktalanellátás

idősek otthona

magánrendelés

kutatás-oktatás (Phd)

rendvédelmi szervek


A fizetés a végzettségtől, szakmában eltöltött évektől és a munka jellegétől függ.A közszférás állásokban a bérek nyilvánosak, rá tudsz keresni és meg tudod nézni, mennyit keres pl. egy iskolapszichológus.A többinél én álláshirdetéseket néznék, gyakran ott van a juttatás a leírásban (pl. HR).

2019. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!