Budapesti jogi egyetemek levelező képzéseiről tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Munka mellett szeretnék tanulni, másoddiploma lenne. Mindhárom egyetemről írhattok.

2019. ápr. 15. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően szerintem mindegyiken egy kalap sz@r a levelező képzés. Nem tudom mi a másik diplomád és mi a munkád de ha nem jogi akkor nem sokat fogsz kezdeni a levelező képzéssel. Kb egy gyorstalpaló. Én nappalin vagyok, sokszor vizsgáztam együtt levelezősökkel és hát finoman szólva voltak a két képzési forma között tudásbeli eltérések. A tanároknak is más a hozzáállása a levezelős hallgatókhoz, kevesebbet várnak el tőlük. Nem azt mondom, hogy nem leszel jó jogász lelvelezőn de sokkal többet kell neked beletenned majd, ami munka mellett lehet nem olyan jó. Persze ha muszáj akkor muszáj.

Ha viszont van jogi előképzettséged vagy eddig olyan területen dolgoztál, ahol napi szinten foglalkoztál jogi kérdésekkel akkor a levezelő jogász egy jó ugródeszka. De ebben az esetben is érvényesek a fentebb mondott elverás- és tudásbeli különbségek.

Még egyszer mondom; szerintem. Nyilván nincs nálam a bölcsekköve, a saját tapasztalataim mondtam el.

2019. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Részmunkaidőben dolgoznék mellette. Megkérdezhetem hova jársz?
2019. ápr. 17. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Az első válaszoló álláspontját teljes mértékben alá tudom támasztani.

A levelező jogi képzés egy gyorstalpaló képzés itthon és itt mindegy, hogy melyik jogi karról beszélünk (külföldön nincs is olyan, hogy levelezős jog, mert nem egyeztethető össze a képzéssel bár külföldön a jogi képzés másképp működik, fényévekre van a magyartól és itt elsősorban a gyakorlatorientáltságra gondolok), egyébként is túlképzés van jogászokból és mint munkáltató elsősorban a nappalisokat preferálják a munkaerő-piacon és nem véletlen (ezt a munkám során is tapasztaltam). Lehet azt mondani, hogy a diplomádból nem derül ki, ez így is van, csak amikor elkezdesz dolgozni egy nappalissal és levelezőssel érezhető a tudásbeli különbség, a hibázások száma stb. Sokan úgy vannak vele, hogy elvégezték a jogot levelezőn kapnak egy dr.-t a nevük elé megváltják a világot aztán szembesülnek vele álláskereséskor, hogy nem veszik fel őket igazán vagy csak közigazgatásba.

Az első jól írta, ha munkahelyen jól jön a jogi diploma mert korábban jogi területen dolgoztál vagy csak szimplán előléptetéshez kell akkor megéri, egyébként felejtős.

2019. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálunk a KRE-n pont az ellentettjét tapasztaltuk. Ha volt a nappalisokkal közös vizsga, akkor kiderült, hogy sokan még annyit se tudnak, mint a levelezősök, és a tanárok is gyakran emlegették, hogy milyen jó levelezősökhöz jönni tanítani, mert levelezőn sokkal érdeklődőbbek, motiváltabbak a hallgatók, minőségibb beadandókat írnak, jobban teljesítenek a vizsgákon.

Szóval nem akarom magunkat fényezni, isten ments, de itt pont az ellenkezője volt.

2023. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!