Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentálhigiénés szakember...

Mentálhigiénés szakember szeretnék lenni, hol lehet ezt a szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a Semmelweis Egyetemen indult olyan szak, amivel mentálhigiénés szakemberré lehetett válni, 2020-ban úgy volt, hogy ismét lesz rá lehetőség, azonban most olvastam a honlapon, hogy mégsem indul a képzés. Más egyetemen hol tudnék ilyen szakmát elsajátítani?

2019. szept. 15. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu-n mindent megtalálsz. Mesterképzésként Vácott, Pécsett és Szegeden indul idén, szakirányú továbbképzésként pedig nagyon sok helyen az országban. Keress rá a mentálhigiéné szóra itt:

[link]

2019. szept. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, valamiért nekem nem akart semmit behozni, pedig sok oldalon kerestem róla infókat.
2019. szept. 16. 10:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Viszont a palyaorentacio.munka.hu oldalon azt olvastam, hogy az alábbi mesterképzéssel lehet ilyen szakemberré válni: (mentálhigiénés családtudományi és családterápiás mesterképzési szak (MA). Vagy a mentálhigiéné és közösségi segítség (MA) is elég ehhez?
2019. szept. 16. 10:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam a 2. MA képzést, az a szakirányú továbbképzés. Mentálhigiénés közösség- és kapcsolatépítő a mesterképzés.
2019. szept. 16. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Válasz a pótkérdésre: természetesen minden ilyen képzés mentálhigiénés szakemberré képez, hiszen különben nem adna ilyen nevű diplomát. Az pedig már a munkáltató szuverén döntése, hogy alkalmaz-e egy adott feladatra. De nehogy bárkinek is illúziói legyenek: pszichológusi végzettséget megkívánó, terápiás munkakör betöltésére ez a végzettség nem jogosít. Általában alapítványoknál vagy önkormányzatoknál lehet ilyen diplomával elhelyezkedni, karitatív munkára, például alkoholistákkal, drogosokkal, a társadalom perifériájára szorult más emberekkel végzett közösségi vagy egyéni mentori feladatokra.
2019. szept. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2019. szept. 17. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!