Szerintetek mit érdemes tanulni manapság ilyen szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Szempontok:

- ne haljak éhen belőle

- azaz legyen keresett

Rólam:

inkább humán, mint reál vagyok.

Megtanulom vért izzadva pl. a matekot is, de kínszenvedés.

Amihez értek, meg van érzékem hozzá az semmit se ér. Nem lehet vele mit kezdeni. (történelem, művészetek, irodalom.. ilyesmik)

Tanári fizetés tudjuk milyen..

Amúgy nem vagyok túl emberbarát, inkább elvagyok egyedül.

Megnéztem már minden lehetséges dolgot, ami létezik. Átvizslattam a felvi.hu-t is. Egyszerűen semmi olyan nincs, ami tetszene igazán. Vagy ami tetszene mégis az olyan, hogy vagy semmit se ér elvégezni, vagy valamelyik része a hiba. Nem tudnám teljesíteni úgy, hogy hasznát vegyem mert kb mindenben van reál rész. Ott is ahol, nem is gondolnám.

Úgy érzem semmit nem érdemes tanulni.

Tippek, akik hasonló helyzetben vannak? Nem tudom mit kezdjek az életemmel.



2019. szept. 18. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Tanár pszichológus, JOGÁSZ, bármi.
2019. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Jog, pszichológia, kommunikáció.
2019. szept. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Hasonló helyzetben vagyok. Én tudom, hogy engem a nyelvek érdekelnek és szívesen lennék nyelvtanár, de annyi rosszat meg lebeszélést hallok erről, hogy egyre jobban elbizonytalanodom.

A nyelveket szereted? Mert ha igen, akkor a tanáron kívül lehetsz fordító (azt egyedül kell csinálni€), tolmács esetleg.

Vagy ahogy az előttem lévők is írták: jog? A pszichológiában ahért van sok biológia meg statisztika is (ami ugye matek), ezt egy pszichológus hallgató mondta.

2019. szept. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

A jog ha nem vagy emberbarát nem jó választás, mert emberekkel kell foglalkozzál, az ő jogi problémájukat kell megoldanod, hallgatnod minden bajukat stb.

Másrészt nagy a túlképzés belőle, már nem lehet olyan jól megélni belőle mint korábban, mondjuk 20 évvel ezelőtt. Sok a pályaelhagyó is vagy nem jogászi munkakörben dolgoznak, csak a nagyon jók maradnak már ezen a pályán (kb. aki gyerek kora óta jogász akart lenni és nagyon kitartó nem bánja ha szabadidejét és végig kell dolgoznia és érzéke van a jogi szakmához), mert nagy a verseny (jogász vagyok tehát képben vagyok).

Ha nem akarsz emberekkel foglalkozni, a nyelv jó választás lehet. Jog lutri alapon nem éri meg, mert ahhoz képest brutális energiát kell belefektetni (nem csak az egyetemre gondolok, hanem azutáni karrierre is), lassan (ha) megtérül.

2019. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Történelemből nem csak tanári állás létezik hanem pl levéltáros vagy régész
2019. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért van minden válasz lepontozva? Főleg amiben benne van a jog? Gyakorlatilag egy csomó minden lehetsz, kedves kérdező, mi válaszoltunk a kérdésedre, ezért nem kell lepontozni minket, csak mert nem tetszik! (Ha esetleg nem a kedves kérdező volt,akkor elnézést, annak szól aki lepontozott mindenkit.)
2019. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Így ami marad az a nyelvek. Két nyelvet beszélj folyékonyan. Egyik legyen az angol. Sok olyan állás van ami csak felsőfokú végzettséget kér meg beszélt idegen nyelveket.
2019. szept. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért vannak a válaszok lepontozva, mert ez egy ilyen kategória. :))
2019. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Én nem pontoztam le senkit! Még csak most jöttem vissza elolvasni milyen válaszokat kaptam, szóval az nem én voltam. De tényleg köszi mindenkinek a segítséget!

A nyelvek közül milyet ajánlotok? Angol oké, de másodiknak mi éri meg? Németet tanulok mellette, de az mennyire hasznos mostanság?

2019. szept. 21. 15:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó választás egy angol, német kombó. Én amúgy nem nyelvszakra mennék hanem ezeket tabulnám magam. Válassz olyan képzést ami vmi plusz tudást is ad majd a nyelvek mellé. Akár kereskedelmi, hr vagy akármi. 2 folyékony nyelvvel úgyis lesz melód, de érdemes plusz tudást is szerezni mellé. Könnyebb lesz feljebb lèpni.
2019. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!