Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WIN7 vs. WIN8.1 vs. WIN10?...

WIN7 vs. WIN8.1 vs. WIN10? Melyiket érdemes választani és milyen szempontok alapján? Mi az egyiknek másiknak a hátránya s milyen esetben érdemes egyiket másikat választani? Érdemes 3 partíciót létrehozni s mindhármat felrakni?

Figyelt kérdés

WIN7 vs. WIN8.1 vs. WIN10?


Melyiket érdemes választani és milyen szempontok alapján? Mi az egyiknek másiknak a hátránya s milyen esetben érdemes egyiket másikat választani?

Érdemes 3 partíciót létrehozni s mindhármat felrakni?

Melyiknek mekkora partíciót érdemes létrehozni, ha "korlátlan" a hely? (4 tera)


2019. máj. 31. 16:27
1 2
 1/20 Derwer ***** válasza:
54%

WIN7: Jövőre már nem kap javításokat

WIN8: A csempe felülete elég gagyi. (szerintem)

WIN10: Ez rendben van, de mindig frissíti magát, automatikusan.


Egyébként mindegiyk rendszer elvan mondjuk 30GB-n.

Hogy te utána mennyi alkalmazást teszel rájuk, azt már te tudod.

2019. máj. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Invader Nik válasza:
54%

Windows 10 mindenféleképpen. (kb 100 gb elég neki)


Windows 7 volt a legnépszerűbb és az egyik legjobb Windows operációs rendszer az XP-t is megelőzve viszont a támogatása 2020 januárjától megszűnik. (utánna már fizetni kell a frissítésekért amik 2023-ig tartanak.)


Windows 8.1 Egy sikertelen próbálkozás a katasztrófálisan rossz Windows 8 kijavításának amely csak az olyan frissítések miatt volt népszerű amit már 7-re nem tettek. (Pl régebbi programok,játékok kompatibilitása) Nem mellesleg ennek is megfog szűnni a támogatása 2023-ban.


Windows 10 egy akkora előre ugrás volt a 8 hoz képest hogy nem 9 hanem egyből 10 lett a neve.

Ez az utólsó Windows, nem fognak többet már fejleszteni, csak ezt fogják frissíteni.

Összetételében felhasználó barát és átvette a win 7 és 8 pozitív tulajdonságait és azokat ötvözte.

Ha nem tudnék jó érvet mondani hogy miért jobb mint a win 7 akkor azt mondanám hogy ebben vana jövő, továbbá letudsz tőlteni vagy és betudsz állítani olyan elemeket amelyik vissza hozzák a régiebbi windowsok hangulatát. pl Win Xp, 7 start menü, képnézegető.


Tudom hogy ez nem mindent takar de én szerintem mindenképp a Win10 et érdemes beszerezni.

Nekem win7 volt a kedvencem ezért használok olyan beállításokat amelyeknek köszönhetően olyan mint a win7 a 10 pozitív és működő formályában.


Win7,xp vagy akár egyéni start menühöz win 10 ben ezt kell letőltened. "Classic shell"

A fénykép hozzá: [link]

Windows 7 fénykép nézegtőhöz meg csupán ennyia teendő: https://www.youtube.com/watch?v=Y7HeVd1ZNjA

Remélem tudtam segíteni.

2019. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából nem kell beszerezni mert cégesként kapom meg bármelyiket csak egy döntés az egész hogy melyiket.


Nem tudom le szabad e írni itt ilyesmit de a Win10-re azt hallottam, hogy szidják, észrevesz minden feketén használt programot. Ezzel mi a helyzet?

2019. máj. 31. 17:06
 4/20 Derwer ***** válasza:
76%
Ez városi legenda.
2019. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Amúgy én rengeteg segédletet letöltenék hozzá, excelltől a phyton fejlesztőn keresztül a blenderig amit csak el lehet képzelni. Dropbox, Total commander, opera, crome böngésző, stb stb Így mekkora partíció ajánlott?
2019. máj. 31. 17:11
 6/20 anonim ***** válasza:

A kernel verziója minden Windowsnak majdnem ugyanaz Vista óta, az alapban nem lesznek eltérések, hanem a szoftverkörnyezetben. Válaszd azt, amelyik tetszik - a Windows 7 a legkiforrottabb és abban meg a 8.1-ben még a Windows Update sem olyan botrányos.

A Windows 10 a legújabb, de ezen kívül nem sok indok szól mellette.

2019. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Derwer ***** válasza:

Pl egy Autocad önmagában többet eszik, mint az összes felsorolt.

Ezt neked kell tudni.

De ha ennyire nem ngy akkor pl 100GB, aztán ha nagyon kell, akkor lehet bővíteni.


Egyébként winyóval lassú lesz a cucc...

2019. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Vagy egy 240-es új (üres) SSD, de arra már csak egyet akarok rátenni ha döntöttem, már kettőt se, hármat pedig semmiképp)
2019. máj. 31. 17:58
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
De mit döntesz ? Win 7 hez már most is kevés a driver elavult vacak. Windows 10 , felteszed működik eszedbe se jut lecserélni mert minek azt kidobni ami jó ??
2019. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
jó de eddig ezt nem tudtam
2019. máj. 31. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!