Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Maradjak otthon, vagy menjek...

Maradjak otthon, vagy menjek Budapestre koleszba?

Figyelt kérdés
Elején le szeretném szögezni, hogy tudom hogy ezt nekem kell eldöntenem, de kíváncsi lennék olyan emberek véleményére akik nem érintettek, meg pár tanácsot is megfogadok. Nos alap esetben ezt a szüleimmel beszélném meg először, de nyilvánvaló hogy ők marasztalnának, ezért előbb áttgondolom. Na, az alaphelyzet az, hogy én egy pozsonyi fiú vagyok, idén fogom befejezni az alapiskolát. (9. évben járok iskolába, igen itt 9 az alapiskola). Vagy itt választok egy magyar tanítási nyelvű gimit, vagy elmegyek koleszba, egy itteni szakiskolába (amit nem szeretnék). Vagy magyarországon keresek egy gimnáziumot, ahol van koli is, és oda költöznék. Na most a fő ok hogy innen el akarok menni, az az hogy nincs saját szobám. A nappaliban alszom, és van egy íróasztalom a szüleim hállójában. Bár van egy üres szoba a házban, ez bonyolult sztory (a mamám élt itt, de elhunyt tavaly, és most üres a szoba, nemrég megkérdeztem anyum, hogy be e költözhetek, de egyenlőre nem tudom, csak húzódik a dolog, lehet nem is a milyénk a ház, 8-an voltak testvérek, meg nem tudom most hogy van). Szóval vagy az itteni gimi, ami, hát húzós lenne szoba hiánya, azaz magánélet miatt. Vagy ott a koli, amitől viazont cseppet tartok, meg hát ha lenne egy olyan ahol esetleg lazábban veszik a kimenőt, meg azt a tanulószobát vagy mit. Szóval, nektek mi a véleményetek?

2019. szept. 20. 22:21
 1/6 anonim válasza:
100%
A koleszben sem lesz több magánéleted, mint otthon volt, ezért felesleges koleszbe menni!
2019. szept. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor menj koleszba, ha vonz a pesti élet, ha szimpibb ott a suli, ha önállóbb akarsz lenni.
2019. szept. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy középiskolai koliban 2-3-4 ember van egy szobában. Kötelező tanulási idő és 10-kor takarodó valamint egyéb szabályok.

Ha csak a koli miatt akarsz eljönni otthonról akkor javaslom gondold át.

2019. szept. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából, vonz a Budapesti élet, de mivel a legtöbb koliban alig van kimenő, ezért ez nem tudom hogy menne. Ha esetleg találnék egy olyan kolit ami lehetőleg olcsó, vagy akár ingyenes, és lazábban veszik, nagyobb a szabadság.
2019. szept. 21. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan középiskolai kollégium nem létezik amire Te gondolsz.


Olcsó vagy ingyenes, laza szabályok (kimehetsz bulizni, elnézik az alkoholt cigit és a fűvet), nincs kötelező szilencium, félmeztelen 20 éves nimfomán 90-60-90 csajok a takarítók...


Ne haragudj de amit te akarsz az irreális egy középiskolásnak. Ilyen elvárásokkal nem érdemes eljönnöd a szüleidtől.

2019. szept. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyáltalán nem erre gondoltam. Azt írtam, hogy picit lazábban veszik, nemn azt hogy nézzék el a füvet. 16 éves leszek, de akkor is. És melyik az a Budapesti kolesz ami a "leglazább"?
2019. szept. 22. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!