Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Passzivált 1. félév után...

Passzivált 1. félév után folytathatom a 2. félévvel?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, de bizonyos előre nem várt okok miatt most az 1. félévemet passziválnom kellett.

A kérdésem az, hogy lehetséges-e, hogy utána viszont folytassam a tavaszi félévvel?

Tehát nem várnék jövő szeptemberig, hanem elkezdeném a 2. félévet tavasszal.


Lehetséges-e ez?

Mennyire bevett gyakorlat ez?

A tanárok mennyire nézik rossz szemmel

Vagy inkább érdemesebb mindkét félévet pssszivalni és kezdeni jövő szeptemberben a 0-áról?



2019. szept. 22. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez lehet egyetemfüggő, de nálunk pl nem indultak keresztfélévben kurzusok.Konkrét keresztféléves képzés talán van, de az külön felvételi szerintem.
2019. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvben igen, de mivel a legtöbb kurzusnak előfeltétele az első féléves kurzus, azért elég nehéz így elkezdeni. Felvehetnél szabadon választhatókat is, de más szakon, szakirányon is hasonló a helyzet. Tanulhatsz nyelveket, filozófiát, felveheted az uniós tárgyat, járhatsz tesire, és egy-két szakmait, vagy nem szakmait felvehetsz, és ennyi.
2019. szept. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon függ attól, hogy milyen szakon vagy. Az én (tanári) szakomon például minden további nélkül fel tudtam volna venni az elsőéves tavaszi féléves tárgyakat, egy volt csak, ami őszi félévesre épült. (Az persze más kérdés, hogy ha így csinálom, akkor is lehetett volna még később belőle nehézség, illetve nálunk eleve nem lehetett volna passzív félévvel kezdeni.)
2019. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!