Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus gazdaságelemzésről...

Corvinus gazdaságelemzésről átvesznek az első szemeszter végén alkalmazott közgazdaságtanra?

Figyelt kérdés

#gazdaság #és pénzügy matematikai elemzés #alkalmazott közgazdaságtan.
2019. szept. 26. 13:28
 1/4 Zolály ***** válasza:
100%
Nem, egy félév után sajnos nem, talán 36 teljesített kredit és 2 elvégzett félév kell. Azért még ne add fel, csak 3 hét telt el, lazán felhozhatod magad, ha belehúzol. :)
2019. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem alapvetően nem a szak teljesíthetőségével van a gondom,hanem rettentő száraznak és unalmasnak tartom az ilyen típusú elméleti matekot,azt hittem valamivel gyakorlatiasabb lesz.
2019. szept. 29. 19:48
 3/4 Zolály ***** válasza:
100%
Azt hallottam, az első két év után sokkal gyakorlatiasabb lesz, bár az elméleti matek része nem tűnik el, de belementek a hardcore pénzügyi/makro-mikrogazdasági dolgokba, onnantól valszeg érdekesebb lesz. Én a helyedben maradnék, ha el tudod végezni, nagyon tuti melód lesz vele. Persze nem kell elkeseredni akkor se, ha "csak" ak-n végzel, az is tuti szak. (Én is ak-s vagyok, írj privit nyugodtan, ha van kérdésed.)
2019. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zolály ***** válasza:
100%
Egyébként ahhoz, hogy később nagy hozzáadott értékű munkát tudj csinálni, ahhoz a matematikai megalapozás elengedhetetlen. A GPME-n pénzügyi és gazdaságmatematikusokat képeznek, az első két félév után egyébként is már jóval kevesebb matek lesz, ahogy hallottam.
2019. szept. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!