Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kell az egyetem, vagy máskülön...

Kell az egyetem, vagy máskülönben senki leszek?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni CNC marón dolgozni es maros lenni, de sokan a családból és barátok közül is azt mondják egyetemet kell csinálni, azzal többre megyek(gépészmérnök) . Na most én nemtudom azzal megyem e többre, hogy marósnak állok, ami érdekel es tetszik, vagy egyetemre megyek amibe nem fektetnek annyi idot ha el is végeznem, utana.

Mondanátok álláspontot ti hogyan látjátok? Tényleg le nézik azt akinek nincs egyeteme? Egy szakmunkás szar leszek? Mert sok felől et hallom a kozelembol...



2019. szept. 13. 14:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
8%
Pontosan
2019. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Fiatal vagy. Sokat nyomkodod a telefonodat, képtelen vagy eldönteni, ki a hiteles, vagy ki ki nem. Nem szeretnélek bántani, de a szüleid értelmes embereknek tűnnek. Te meg fxfesznek.

Legyél marós. A fű kinő utánad.

2019. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
37%

Egyetem elvegzesehez komoly "nivo" kell .

Hogyan allsz matekkal , fizikaval ?

Ha imadod oket ,es jo is vagy ezekbol a targyakbol , akkor hajra .

Ugye nem hiszed el igazabol , hogy egy jo munkas az senki ?

De ha ilyen helyen kerdezoskodsz ennyire fontos temaban , mint a jovod , akkor elbizonytalankodom... lehet , hogy most , ebben a pillanatban , a senki irany fele vezeto kanyart veszed

2019. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
29%
Már most is egy senki vagy.
2019. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Ma igen.


Ez egy létező és elterjedt alláspont, hogy senki vagy diploma nélkül, de sokszor azzal is. De sok az ,,életszakértő" is, tudod.


A diploma eszerint egy tanúsítvány, hogy te nem vagy hülye. Lehet, hogy sokan ezért csinálják, egyfajta menekülő útként.


Bár sok a kamu szak, na meg a kamu hallgató is! Sokan az egyetemet is hanyagul végzik.


Léteznek jó diplomák. A gépészmérnöki az például jó dolog, sok benne a lehetőség.


Én úgy látom viszont, hogy lehetsz diplomás és nem diplomás esetben is jó és rossz szakember. Ez tőled függ.


Ma a szakmunkásnak nincs akkora presztizse, mint a szociban. De érdekes ez is, mivel nagyapám abban nőtt fel igazán, és elmondása szerint ott is sok hulladék képződött (főleg az), és sok felesleges ember volt, meg mindenkit beraktak valahova a látszat kedvéért. Sokan el is lógták az időt. Szóval ez a becsületes munka jelző gyanús...és erőltetett.


De ha a munka becsületes, minek oda a becsületes jelző? Szakmunkasuk nagy része is hanyag, diplomást meg előbb leírtam.


További probléma, hogy kis hazánkban is nem a tudás, a tapasztalt jut előre, hogy a haver, a sógorkoma. Ez tovább növeli a rossz szakemberek számát, mivel sokan így elbizonytalanodnak. A tudás pedig nem tud hasznosulni.


Én azt mondom, hogy bármit is szeretnél, az biztos, hogy ha profi akarsz lenni, akkor nagyon sokat kell fejlődnöd/tanulnod/gyakorolnod.


És csak magadtól!


Én azt mondom, hogy próbáld meg az egyetemet, legfeljebb nem fogod azt mondogatni, életed végéig, hogy miért nem próbáltad meg.

2019. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Ha jó szakember vagy jól fogsz keresni diploma nélkül is. Sajnos idehaza sok kisebbségi komplexusos majompótló van aki lenézi azt aki nem diplomás. Nem szabad erre adni. Aki ilyen lenéző, büfészakon végzett diplomás annak azt kívánom, hogy legyen otthon dugulásuk és imádkozniuk kelljen egy vízvezeték szerelőnek, hogy mentse meg őket. Félretéve a véleményem, szerintem ez butaság
2019. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt mondom, hogy bármit is szeretnél, az biztos, hogy ha profi akarsz lenni, akkor nagyon sokat kell fejlődnöd/tanulnod/gyakorolnod." - #5 leírta a lényeget!


Ha marós leszel, és jó marós, sőt, nagyon jó marós, akkor nem fognak lenézni, sőt! Ha amolyan futottak még kategória, akkor könnyen lehet. De mindenképpen tanulnod kell, folyamatosan képezned magad, hogy képben legyél a legújabb technológiákkal is.


Viszont ha jól olvasom, a családod is támogatna abban, hogy egyetemre menj. Mondd, téged nem érdekelne, hogy miért is pont úgy néz ki az az alkatrészt, amit meg kell munkálnod, mint ahogy? Hogy hogyan tudnál egy jobb marógépet összerakni? Hogy esetleg más technológiával hogyan lehetne kiváltani azt, amit nehezen készítesz el? Mert ha igen, akkor érdemes belevágni a gépészmérnöki képzésbe! Nem lesz könnyű, kellenek a matek és fizika alapok, de egészen új lehetőségek nyílnak meg előtted. És ha olyan munkahelyet fogsz ki, akkor hobbiból még marhatsz is, ha ahhoz szottyan kedved :)

2019. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Pár olyan mérnöki vagy gazdasági szak van amit megéri elvégezni. A többinél egy jó szakma többet ér. 20 évesen evvel, lehet, hogy egy tanári bér dupláját keresed. Mondjuk árnyalja a képet az, hogy egy olyan mérnöki szakot néztél ki amit viszont megéri elvégezni.
2019. szept. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj egyetemre ha érdekel pl. a CNC háttere. Annak a felépítése, vezérlése, anyaghasználat, kialakítása, stb. Mérnökin olyan ismereteket szerzel amivel tervezésre vagy üzemeltetésre adhatod a fejed. Üzemeltetés alatt nem a CNC forgácsolót értem, hanem a gépek tesztelése-javítása, vagy a termelésben való részvétel. A tervezés pedig egyértelmű mit jelent.

Ha te nem akarsz ilyenekkel foglalkozni, nem szeretnél tervezni-fejleszteni hanem magát csak a gépeket akarod használni akkor felesleges az egyetem mert csak utálnád.


Sokkal több kaput megnyit előtted az egyetem. Egy szakmával csak egy-két munkakörben tudsz elhelyezkedni, de mérnöki diplomával az egész szakterület megnyílik előtted. Aztán persze egyetemen is specializálódni kell, de kapsz annyi alaptudást hogy át tudd magad képezni bármikor egy másik területre.

Hogy neked melyik való a szakma és a mérnöki közül azt neked kell eldöntened. De azt is érdemes figyelembe venni hogy gépészmérnöki alatt kedvezményesen el lehet végezni a CNC-s OKJ-t amennyiben az egyetemen hirdetnek ilyet. Nálunk villamosmérnökin pl pár hét alatt megkaphatod a villanyszerelő OKJ-t (ugye csak a gyakorlatot kell megtanulni hiszen az elméletet a szaktárgyak bőven túlszárnyalják)

2019. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

"Már most is egy senki vagy."


Igaz, egy-két kiegészítéssel.

ELőször is, általános iskolával mégnagyobb senki vagy, másodszor egyetemistaként se leszel nagyobb, azért, mert van egy diplomád, attól még az ember lehet egy ésszel nem rendelkező, lexikális tudást bemagolt agyhalott.

2019. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!