Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet ajánljátok?

Melyik egyetemet ajánljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 / F vagyok .. :)

Lassan el szeretném dönteni,hogy hova tovább.. (egyetem) ,nos, ebben a ti segitségeteket is szeretném kérni.

Nem nagyon ismerem az egyetemeket Magyarországon (Vajdasági vagyok (Szerbia) ) ,de abban biztos vagyok ,hogy oda szeretnék menni egyetemre. :)

Szóóval..kérdezni szeretném tőletek hogy :

1. Melyik egyetemet ajánljátok nekem ? ( Matek, informatika, angol jól megy, és nagyon szeretem is őket..azonban fizikáért nem nagyon vagyok oda..tehát nem szeretnék találkozni vele középsuli után..ha megoldható..) szóval ezek alapján én úgy gondolom hogy talán mérnöki vagy valamilyen programozói informatikán tudnám elképzelni magam (HA van ilyen egyáltalán)...szóval hol van erre lehetőség,vagyis hová éri meg leginkább elmenni tanulni..(SzTE ? vagy hová ? )

2.Egyáltalán milyen fajta iskolák (szakok) közül tudnék választani a leírtak alapján ? És melyik fajta a legjobb és miért ? (tehát : matek és informatika JÖHET , fizika NE NAGYON ) :))))))))))))

NAGYON SZÉPEN MEGKÖSZÖNNÉM ANNAK, AKI ERRE A KÉRDÉSRE VÁLASZOL, NAGYON SOKAT SEGÍTENE..:) köszönöm előre :)



2014. nov. 13. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Programtervező informatikus, ELTÉn.
2014. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vágj neki, ha emelt matek érettségid legalább 70%. A programtervező infonak. Az az egyik legnehezebb szak. Emelt info is szükséges hozzá (ha nem akarsz kibukni).
2014. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az info+matek nagyon megy, akkor a már ajánlott programtervező jó lesz.

Mérnök fizika nélkül semmiképp.

2014. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2014. nov. 13. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Három féle infó jöhet szóba: mérnökinformatika, programterzevő informatika, gazdaságinformatika.


Én mérnökinfósnak mentem, eddig csak fizika története van, ami nagyon könnyű, bár nem tudom később lesz-e "rendes" fizika, illetve kötelező lesz-e felvenni, szóval ebbe nem tudok segíteni.


A legjobb egyetem ezen a téren a BME, de még az ELTE, Miskolci Egyetem, stb is szóba jöhet.

Debreceni Egyetem műszaki téren elég rossz, azt mindenképp felejtsd el, többiről nem nagyon tudok.

2014. nov. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mérnöknek készülsz és megy a matek akkor az egyetemen valószínűleg nem a fizika lesz a legnagobb problémád...


Ahogy előttem leírták, 3 fajta infós képzés van.


1. Gazdinfóra menj, ha infó mellett érdekel a gazdaságtan is, mert ott kapsz belőle eleget.. Jól jön ha pl. tőzsdei szoftvereket szeretnél fejleszteni. Egy ismerősömtől tudom, aki BCE BSc-ről ment át BME MSc-re, hogy sokkal több az elvárás a BME-n és szív is rendesen, mert nem lett hozzászoktatva a temóhoz.


2. Proginfóra menj, ha infó mellett az elméleti matek nem okoz gondot. Ez nem mérnöki szemléletű képzés, kevésbé fogod átlátni az gyakorlati/alkalmazói szempontból a dolgokat, viszont nagyon jó elméleti alapozást ad, ha továbbiakban esetleg kutatni szeretnél, vagy egyetemen oktatni, esetleg informatikán belül valamilyen matematikai irányba specializálódni. E téren ajánlom az ELTE-t, bár sokaktól rosszakat hallottam, hogy eleinte egy kicsit nehéz együtt dolgozni egy ELTE-n végzett programozókkal a szemléletük és a gyakorlat hiánya miatt, de utána az iparban végül szintre jönnek ők is. Szakosodás terén kb. ilyenek vannak mint modellező, programtervező, vagy alkalmazott informatika, de később persze itt is lehet (és szükséges is!) jobban specializálódni..


3. Mérnökinfóra menj, ha bevállalod a fizikát. Itt is sok elméleti hülyeséget fogsz tanulni, amit gyakorlatban sosem fogsz alkalmazni (matek a legnehezebb), de azért kicsit konkrétabb a proginfónál és jóval nagyobb a szakosodási lehetőség is bármilyen irányba. Tapasztalat szerint könnyebb lesz együttműködni teljesen más hátterű kollégákkal (pl. fizikusokkal, biológusokkal, nyelvészekkel stb.), mert lesz némi rálátásod a valós dolgokra és nem a "matematikailag szép, de való életben használhatatlan" megoldást fogod erőltetni, hanem felméred annak határait is.. Külön jó, hogy ha nem tetszik, elmehetsz villamosmérnöknek (ez nálad gondolom nem áll fenn), gazdasági irányba, matekosabb irányba (pl. számításelmélet), vagy olyan területekre mint bioinformatika, mesterséges intelligencia, számításelmélet, médiainformatika, robotika, hírközlő rendszerek, hálózatok tervezése és még sok más. Ebben a BME-t és a BMF-et tudom ajánlani. Előbbi elméletibb és nehéz időben elvégezni, egyre csökkenő pénzügyi támogatás jellemzi, de cserében a specializálódhatsz szinte bármire. Utóbbi konkrétabb, kissé szűkebb specializálódással, de előnye hogy mostanság jóval több pénzhez jut az egyetem...


Bocs, hogy csak budapesti egyetemeket ajánlottam, de nagyjából ezekkel kapcsolatban vannak tapasztalataim. Biztos vagyok benne, hogy más városokban is tudsz találni jó képzést, ha budapest nem felel meg.

2014. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!