Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy csináljam, ha több...

Hogy csináljam, ha több tárgyból el akarok jutni érettségi szintig a nulláról? Magántanár vagy érettségi előkészítő; esetleg a kettő együtt?

Figyelt kérdés

Matekból, fizikából, biológiából(biológiából emelten szeretnék) és kémiából szeretnék újra érettségizni, de a tudásom eléggé gyenge, mert abban a középiskolában, ahova jártam, vagy nem tanították ezeket a tárgyakat - vagy maximum 9. osztályban.

Utána szeretnék biológia szakra menni egyetemre, mert engem ez érdekel, ez az álmom! Igen tudom, hogy nem állatok simogatásáról meg növények locsolgatásáról szól... Vannak ismerőseim, akik ebben dolgoznak, tehát van rálátásom a szakmára. Tudom, hogy nehéz lesz!



2019. okt. 4. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a biosz mellé döntsd el hogy vagy fizikából vagy kémiából érettségizel, így mindhárom együtt elég zúzós akkor is ha csak középszinten.
2019. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van! Akkor inkább a fizikát veszem ki, mert az áll hozzám a legkevésbé közel. Csak hát ugye az is van biológia szakon fizika valamennyi.
2019. okt. 4. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz problémád a biofizikával biológusként, ha érted a biológiát és a kémiát.


Jómagam is biofizikusként szeretnék továbbtanulni, jelenleg fizikát hallgatok.

2019. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Hat en tudom megoldast teszem fel ha 1x iskeultel volna tanulni akkor tudnad a cuccot es nem lennel sz**ban
2019. okt. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már így is teszek e hét óta, kedves válaszoló!
2019. okt. 9. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Először is szerintem jó ha tisztázod magadban, hogy mi az ami megy, és mi az ami nem. Ezt a legkönnyebben úgy teheted meg, ha egy téma után, felmondod hangosan az anyagot (vedd fel diktafonra) és légy szigorú magadhoz amikor visszahallgatod és értekeled magad. Másodszor oldj meg feladatot. Ha nem megy, akkor nézd meg, hogy mik azok, amik nem mentek (olyan dolok amit meg kell jegyezni, vagy amit úgymond érteni kell). Így már kapsz egy képet a tudásodról. Ha nem sikerül 1-2 hónapon belül fejlődést elérned, szerintem mindenképpen jól jöhet egy magántanár vagy egy előkészítő, vagy ahogyte is írtad esetleg mindkettő. Magántanárt tudok ajánlani bioszból és kémiából, aki engem készített orvosira. Fizikából szerintem még tanárt találni is nehéz :D kitartást!
2019. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!