Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell, ha ügyvéd szeretnék...

Mi kell, ha ügyvéd szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Mi szükséges ahhoz ha ügyvéd akarok lenni? Például érettséginél. Mire kell számítanom a későbbiekben? Olvastam néhány dolgot, amik kissé el is rettentettek, de azok már majdnem 10 éves bejegyzések

2019. okt. 8. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Hali. Egyetemre kell menned jogra. Ehhez kell érettségi, nyelvvizsga és jövő évtől nem elég a középszintű töri érettségi, ebből emeltet kell tenned, most nem tudom pontosan hogy törin kívül lehet más tantárgyat választani, de azokból is emelt kell.

Az érettségin legyenek elég jó jegyeid, mert nehéz bekerülni a felsőoktatásba.

2019. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

5 éves jogász szakra kell jelentkezz érettségi után. Van 3 éves jogi asszisztens képzés is, de azt nem ajánlanám. Ma már olyan túlképzés van a jogászokból, hogy tényleg nagy szerencse egy jól kereső állást találnod egyből. Nagyon ki kell tűnnöd a tudásoddal a többiek közül ha ebben akarsz dolgozni.

Már a jogász szak inkább divatképzéssé vált, és kissé el is nőiesedett. A jogi hallgatók majdnem 70%-a nő a felvi.hu szerint. Persze ezzel nem azt mondom, hogy baj lenne, csak ma már nincs olyan presztízse a szaknak mint mondjuk 20-30 éve, főleg hogy bármelyik jött-ment plázacica elvégzi. Ha csúszásokkal is, de elvégzi. Mert egyébként nagyon nehéz egy szak.

Ugyanez most a probléma is a HR-esekkel is, női szakma lett. Ha férfi vagy, nincs az a munkáltató aki téged alkalmazna két csini mell helyett.

2019. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Igen, férfi vagyok, de köszönöm a válaszokat. Akkor így egészében megéri a pénzért csinálni? Mert persze, tanulnék amennyire lehet, de kétlem, hogy kitűnnék a többiek közül.. 😕
2019. okt. 9. 21:24
 4/7 anonim válasza:
Én is hasonlóan vagyok vele, mint te kérdező. Ha gondolod írhatsz, és beszélgethetünk róla.
2019. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát. Én jogra járok, szóval viszonylag van rálátásom, tekintettel arra is, hogy jelenleg ügyvédi irodában dolgozok.

Először jelentkezni kell jogi karra, jogász képzésre (érettséginél a felvi segít), majd 5 év szenvedés és karácsony-mentes vizsgaidőszakok után lediplomázol (államvizsga, s miegymás). Ezt követően 3 évig ügyvédjelöltnek kell lenned egy ügyvédi irodában, majd le kell tenned az ügyvédi vizsgát és utána hivatalosan végezhetsz ügyvédi tevékenységet, miután jelentkeztél az egyik megyei, vagy bp-i kamarába.

2019. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És milyennek érzed? Megéri annyit tanulni?
2019. okt. 13. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát számomra mindenképp, mert ez az a téma, ami érdekel és szívesen foglalkoznék vele az életem során.
2019. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!